Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.593.999
258.523
ton emisií CO₂
0517046,380
MWh

Azbuka Vkusa - polovičná spotreba energie po zmene na LED

Azbuka Vkusa je jeden z najúspešnejších, ruských a prémiových potravinových reťazcov. Keď sa rozhodli renovovať svoje predajne, chceli osvetľovací systém, ktorý bude reprezentovať prémiový status značky a zároveň značne zníži spotrebu energie a náklady na údržbu

Azbuka Vkusa - polovičná spotreba energie po zmene na LED

Azbuka Vkusa je jeden z najúspešnejších, ruských a prémiových potravinových reťazcov. Keď sa rozhodli renovovať svoje predajne, chceli osvetľovací systém, ktorý bude reprezentovať prémiový status značky a zároveň značne zníži spotrebu energie a náklady na údržbu.

Project

Veľa predajní dnes využíva kombináciu svietidiel s halogenidovou výbojkou a lineárnou žiarivkou. Výmena na viac efektívne svietidlá prináša viac ako len úsporu energie, ale LED svietidlá minimalizujú aj náklady na údržbu.

Toto sa ukázalo aj keď Azbuka Vkusa zrealizovalo rekonštrukciu jej prémiovej predajne. Dlhodobo udržatelné riešenie so značnými poklesmi nákladov na elektrinu a údržbu boli hlavné požiadavky. Halogenidové výbojky a lineárne žiarivky boli vymenené za LED reflektory pričom v celom projekte boli v 90% použitá LED technológia, ktorá znížila celkovo spotrebu energie o viac ako 50%.

Riešenie

Dizajn a technické riešenie pozostávalo z nových LED reflektorov Zone Evo - všetky LED. Majú vhodný dizajn, ktorý sa hodí do prémiovej atmosféry predajne. Hlavnou črtou svietidiel Zone Evo je minimalizmus a vyváženie dizajnu, ktorý nezostarne ani po celej životnosti svietidla. Pomocou nasmerovaného MIRO reflektoru sa osvetlenie vertikálnych plôch výrazne zlepšilo.