Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili

10.103.511
39.696
ton emisií CO₂
0079391,990
MWh

Aktuálne novinky zo sveta LED technológií

Vývoj LED osvetlenia napreduje rýchlym tempom. Rovnako rastie aj počet úspešných aplikácii vo všetkých oblastiach nášho života. Tie najzaujímavejšie Vám prinášame v rámci našich noviniek.

LOGISTICKÉ PARKY – Inovatívne riešenia

LOGISTICKÉ PARKY – Inovatívne riešenia

Dôležitou súčasťou technologického vybavenia logistických objektov je kvalitné osvetlenie, ktoré musí spĺňať normové predpisy ako aj požiadavky investora. Priemyselné a logistické budovy sú energeticky náročné objekty, keďže prevádzka je v mnohých prípadoch nepretržitá a z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby osvetlenie pracovalo spoľahlivo a úsporne. Rovnako dôležitá je zraková pohoda umožňujúca očiam plniť ich funkciu a priamo ovplyvňovať produktivitu práce.

Zobraziť viac
Humayunova hrobka žiari počas nocí vďaka novému LED osvetleniu

Humayunova hrobka žiari počas nocí vďaka nové...

Veľká biela mramorová kupola mauzólea zo 16. storočia Mughalského kráľa - Humayunova hrobka je skrášlená jasným svetlom v noci počas celého roka. Kultúrny pamätník sa obnovuje inštaláciou 800 energeticky úsporných svietidiel. Halogénové svietidlá s vysokou spotrebou energie, ktoré boli inštalované na hrobke v roku 1999, boli nahradené LED osvetlením.

Zobraziť viac
Čínske mrakodrapy premenené na gigantické umelecké diela vďaka novému LED osvetleniu

Čínske mrakodrapy premenené na gigantické ume...

Hlavnou turistickou atrakciou pozdĺž 9,2 km dlhej cesty Zhongshan sú budovy nachádzajúce sa popri nej. Nový osvetľovací systém, ktorý navrhli Toryo International Lighting Design Center a Huazhang Lighting Design, nainštaloval 2000 svietidiel Philips Color Kinetics riadených a spravovaných softvérom Philips ActiveSite.

Zobraziť viac
Bezpečnosť priechodov pre chodcov tkvie v správnom osvetlení

Bezpečnosť priechodov pre chodcov tkvie v spr...

Počet evidovaných vozidiel na našom území vzrástol oproti roku 2008 o 48 %! Aktuálne je to viac ako 3,2 milióna vozidiel, čo sa viditeľne prejavuje v hustote vozidiel na našich cestách a zároveň aj s tým súvisiacej nehodovosti.

Zobraziť viac
Nové LED osvetlenie a svetelná šou najvyššej budovy na svete Burj Khalifa

Nové LED osvetlenie a svetelná šou najvyššej...

Burj Khalifa známy ako Burj Dubaj pred jeho inauguráciou v roku 2010 je mrakodrap v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. S celkovou výškou 829,8 m a výškou strechy (bez antény) 828 m, Burj Khalifa je najvyššou stavbou na svete od svojho dostavania na konci roka 2008. Ak plánujete návšteva Dubaja a hľadanie spôsobu, ako spestriť vaše noci v Dubaji, pozrite sa na novú svetelnú šou Burj Khalifa, ktorá sa nedávno začala.

Zobraziť viac
Modernizácia novej Danube arény v Budapešti s LED osvetlením

Modernizácia novej Danube arény v Budapešti s...

Danube aréna je vodný komplex v Budapešti. Plánoval ju Marcell Ferenc a postavená bola v rokoch 2015 až 2017. V areáli sa nachádzajú dva bazény s dlhými dráhami, hlboký bazén pre skoky do vody a bazén s krátkymi dráhami. Svietidlá Zumtobel a Thorn poskytli komplexu modernizáciu osvetlenia.

Zobraziť viac
Most Signature Bridge v Delhi zažiaril na svojom inauguračnom večeri vďaka LED osvetleniu

Most Signature Bridge v Delhi zažiaril na svo...

Signature bridge je konzolový most, ktorý prechádza cez rieku Yamuna v časti Wazirabad. Most spája Wazirabad s východným Dillí. Je to prvý asymetrický most v Indii.

Zobraziť viac
Nový showroom BMW očaril všetkých LED osvetlením

Nový showroom BMW očaril všetkých LED osvetle...

Nový nedávno otvorený showroom na Slovensku, ktorý sa nachádza 50 km od hlavného mesta Bratislavy, ponúka atraktívne osvetlenie. Prémiová predajňa reprezentuje veľmi viditeľný posun od oválnych svietidiel k lineárnemu osvetleniu v showroomoch.

Zobraziť viac
Zamestnanci hovoria, že osvetlenie ovplyvňuje ich produktivitu

Zamestnanci hovoria, že osvetlenie ovplyvňuje...

Prieskum odhaľuje, že na pracovisku existuje aspoň psychologický účinok ľudského tela na osvetlenie, ak nie biologický

Zobraziť viac
Rodina predradníkov RGB LED od Texas Instruments umožňuje sýte farby a bezproblémové animácie bez akustického šumu

Rodina predradníkov RGB LED od Texas Instrume...

Spoločnosť Texas Instruments predstavila novú rodinu LED predradníkov s integrovaným, nezávislým zmiešavaním farieb, ovládaním jasu a režimom šetrenia energie. Predradníky umožňujú vyhladené a sýte farby a znižujú spotrebu energie v systéme.

Zobraziť viac
Nový systém LED osvetlenia s vyhľadávacou funkciou v obchodoch spoločnosti Carrefour

Nový systém LED osvetlenia s vyhľadávacou fun...

Francúzsky maloobchodný gigant Carrefour využíva inovatívny vnútorný vyhľadávací systém na zlepšenie zážitku z nakupovania vo svojich obchodoch.

Zobraziť viac
LG Innotek odhalil "Nexlide-L" pre automobilové ultratenké LED líniové svietidlá

LG Innotek odhalil "Nexlide-L" pre automobilo...

Spoločnosť LG Innotek dnes oznámila, že vyvinula modul "Nexlide-L", osvetľovací modul pre automobily. Vysiela jasné a rovnomerné svetlo z línie o šírke 3 mm. Je to najtenšia línia doteraz spomedzi automobilových vonkajších svietidiel. Vzhľadom na to, že testy kvality a hromadnej výroby už boli dokončené, spoločnosť môže dodať zákazkové návrhy podľa objednávok zákazníkov.

Zobraziť viac
Future Designs odhaľuje zákazkové LED osvetlenie pre projekt Crossrail v Spojenom kráľovstve

Future Designs odhaľuje zákazkové LED osvetle...

Primárne osvetlenie v nových staniciach Crossrail v Londýne sa bude spoliehať na zákazkové osvetľovacie prvky SSL s vysokým výkonom, ktoré nepriamo osvetľujú priestor prostredníctvom reflexných plôch na stenách a stropoch a vytvárajú pocit priestrannosti.

Zobraziť viac
Odpad LED svietidiel: Sú dobré aj zlé správy

Odpad LED svietidiel: Sú dobré aj zlé správy

Po takmer desaťročí hromadného využívania sú LED svietidlá stále zodpovedné len za zlomok všetkých odpadov zo svietidiel v Európe, takže sa zdá, že spĺňajú nároky na životnosť. Recyklácia môže byť iná záležitosť.

Zobraziť viac
Spoločnosť Tridonic predstavila vylepšenú novú generáciu LED modulov

Spoločnosť Tridonic predstavila vylepšenú nov...

Piata generácia 24 mm modulov LLE ADVANCED pre lineárne svietidlá a panelové svietidlá má pôsobivo vysokú účinnosť až 200 lúmenov na watt, ako aj vynikajúcu kvalitu. Výrobcovia svietidiel a výrobcovia OEM budú tiež profitovať z väčšej flexibility vďaka širšej ponuke výrobkov.

Zobraziť viac
Kompaktný infračervený LED indikátor od TT Electronics s úzkym FWHM uhlom

Kompaktný infračervený LED indikátor od TT El...

Spoločnosť TT Electronics, globálny poskytovateľ strojnej elektroniky pre výkonovo kritické aplikácie, priniesla kompaktný infračervený LED indikátor s priemerom 7 mm v najširšom mieste pre veľmi spoľahlivé aplikácie optického snímania a snímania polohy.

Zobraziť viac
LED osvetlenie používané celosvetovo na vertikálnych farmách na podporu miestneho zásobovania potravinami

LED osvetlenie používané celosvetovo na verti...

Použitím LED osvetlenia sa poľnohospodárske činnosti môžu vykonávať na miestach s náročnými podmienkami na zabezpečenie miestnych zdrojov potravín a znižovanie dovozných vzdialeností. Vertikálne farmy boli zriadené na celom svete s cieľom vyrábať potraviny s vyššou účinnosťou a menším množstvom odpadu.

Zobraziť viac
Flexibilný LED pás Tridonic s ochranou IP67

Flexibilný LED pás Tridonic s ochranou IP67

Flexibilný modul LLE FLEX IP67 EXCITE od spoločnosti Tridonic ponúka ochranu pred prachom a vodou a môže byť bez obáv inštalovaný v priestoroch, ktoré sú náchylné na vlhkosť, napríklad v kúpeľniach. Stabilná teplota farby bez akéhokoľvek posunu na škále farieb tiež umožňuje kombináciu s inými spojitými LED pásmi.

Zobraziť viac
Zmodernizované LED osvetlenie predajne potravín ICA Värmdö vo Švédsku

Zmodernizované LED osvetlenie predajne potrav...

S približne 1300 obchodmi a podielom na trhu približne 36% je ICA Sweden hlavným maloobchodným predajcom potravín vo Švédsku. Systém je založený na jednotlivých ICA obchodníkoch, z ktorých každý vlastní a prevádzkuje svoj obchod a tak vie poskytnúť najlepšie služby zákazníkom.

Zobraziť viac
Spoločnosť Kyocera ponúka prvé celospektrálne LED osvetlenie pre akváriá na svete

Spoločnosť Kyocera ponúka prvé celospektrálne...

Spoločnosť Kyocera oznámila, že vyvinula prvé celospektrálne LED osvetlenie pre akváriá na svete. Nové LED osvetlenie od Kyocery je ideálne pre pestovanie rôznych vodných tvorov, pretože reprodukuje svetlo blízke prírodným biotopom koralov a vodných rastlín. Optické spektrum môže byť prispôsobené tak, aby reprodukovalo tmavo modrú farbu na okrasné účely.

Zobraziť viac
Nokia a Current, člen skupiny GE, pripravujú použitie technológie Smart City v celej Kanade

Nokia a Current, člen skupiny GE, pripravujú...

Spoločnosť Nokia oznámila svoje obchodné partnerstvo so spoločnosťou Current, člena skupiny GE, v spolupráci s ktorou chcú zaviesť technológiu Smart City pre kanadské mestá na zlepšenie infraštruktúry a služieb občanov.

Zobraziť viac
Nové LED osvetlenie kinového komplexu Jaarbeurs v Utrechte

Nové LED osvetlenie kinového komplexu Jaarbeu...

Spoločnosť Kinepolis získala v roku 2014 reťazec kín skupiny Wolff a pridala tak ďalších 9 kín do svojho portfólia a v roku 2015 získala spoločnosť Utopolis. Dokopy v súčasnosti vlastní celkovo 16 kín v Holandsku. Okrem existujúcej infraštruktúry dohoda s Wolffom obsahovala dva nové stavebné projekty, z ktorých jeden bol megaplex v Utrechte - Jaarbeurs.

Zobraziť viac
Modernizované kancelárske LED osvetlenie

Modernizované kancelárske LED osvetlenie

Vika Eiendomsforvaltning AS je správcovská spoločnosť v centre Osla. Ich portfólio zahŕňa spoločnosť Sandakerveien 114 a modernú administratívnu budovu so 6 podlažiami s celkovou rozlohou 6 000 metrov štvorcových, ktorá sa nachádza medzi Nydalen a Storo.

Zobraziť viac
LED osvetlenie nových kancelárií Orange

LED osvetlenie nových kancelárií Orange

Orange Business Services je globálny poskytovateľ IT a komunikačných služieb s pobočkami v 220 krajinách a s viac ako 20 000 zamestnancami po celom svete. Orange pomáha firmám, orgánom miestnej správy a organizáciam verejného sektora v každom aspekte ich digitálnej transformácie.

Zobraziť viac
Verejné LED osvetlenie chodníka pri jazere Sognsvann

Verejné LED osvetlenie chodníka pri jazere So...

Pri jazere Sognsvann v Osle sa nachádza krásna celoročná rekreačná oblasť s 3,3 kilometrovým prechádzkovým a joggingovým chodnikom.

Zobraziť viac
Zmodernizované LED osvetlenie v sklade IKEA

Zmodernizované LED osvetlenie v sklade IKEA

Spoločnosť IKEA nepotrebuje ďalšie predstavovanie, ale jedna vec, ktorú normálne nevidíme ako zákazník, je jej prepracovaná logistika. Keď idete do obchodu, chcete mať možnosť ihneď si vyzdvihnúť to, čo ste si práve kúpili. Taktiež pri objednávaní on-line chcete tovar včas. Logistika musí fungovať!

Zobraziť viac
Verejné LED osvetlenie promenády na brehu rieky Svartån v obci Örebro - Tmavé miesto zmenené na populárnu rekreačnú oblasť

Verejné LED osvetlenie promenády na brehu rie...

Keď obec Örebro prerobila úsek promenády pozdĺž rieky Svartån, osvetlenie sa stalo dôležitým nástrojom pri vytváraní atraktívneho a bezpečného prostredia. Dnes je promenáda pri nábreží populárnou a rušnou oblasťou, ktorá priťahuje bežcov ale aj tých, ktorí sa chcú poprechádzať v príjemnom prostredí.

Zobraziť viac
Verejné LED osvetlenie v centre Varbergu s dôrazom na zrakovú pohodu

Verejné LED osvetlenie v centre Varbergu s dô...

Östra Vallgatan prechádza centrom Varbergu ako hlavná tepna priamo cez srdce mesta. Ulica má dvojitú funkciu, ktorá kladie požiadavky na flexibilné riešenie osvetlenia so zrakovou pohodou.

Zobraziť viac
Verejné LED osvetlenie v obytnej štvrti Strandängen

Verejné LED osvetlenie v obytnej štvrti Stran...

Strandängen je jednou z najnovších obytných štvrtí na brehu jazera Vättern v Jönköpingu. Teraz sú k dispozícii byty v tzv. Ormhuset - alebo budove Snake, ako by to bolo nazvané v angličtine kvôli svojmu výraznému tvaru. Spoločnosť Vätterhem sa vždy usiluje o to, aby zabezpečila pre nájomníkov bezpečnú a atraktívnu obytnú oblasť. Jedným z aspektov nových stavebných projektov firmy je preto zameranie na dobré osvetlenie a to ako v interiéri, tak vonku.

Zobraziť viac
LED Modernizácia osvetlenia v predajni oblečenia Hemtex Švédsko

LED Modernizácia osvetlenia v predajni obleče...

Spoločnosť Hemtex bola založená vo Švédsku v roku 1973 a dnes je jedným z popredných maloobchodných predajní v severských štátoch, ktoré ponúkajú domáci textil ako sú vankúše, prikrývky, posteľná bielizeň atď. Hemtex má v severských krajinách približne 160 obchodov, ako aj dobre navštevovaný internetový obchod.

Zobraziť viac
Novo osvetlená mešita Abdülhamid Han s použitím LED svietidiel Philips

Novo osvetlená mešita Abdülhamid Han s použit...

Mešita Abdülhamid Han je štvrtou najväčšou mešitou v Turecku s kapacitou až 20 000 ľudí.

Zobraziť viac
Akadémia L’Oréal v Jakarte získala nové plnospektrálne LED osvetlenie

Akadémia L’Oréal v Jakarte získala nové plnos...

Značka L'Oréal je známa po celom svete a študenti akadémie ako aj zákazníci očakávajú vzdelanie a skúsenosti na svetovej úrovni v ich učebniach a salónoch. Osvetlenie nielenže prináša zákazníkom a študentom žiarivé produkty spoločnosti L'Oréal, ale vytvára aj dokonalú atmosféru pre inšpiráciu študentov.

Zobraziť viac
Skutočné športové predstavenie: osvetlenie vynovenej haly PalaTrento

Skutočné športové predstavenie: osvetlenie vy...

Miestne úrady v Trente zahájili začiatok novej basketbalovej a volejbalovej sezóny oficiálnym otvorením zrekonštruovanej mestskej haly PalaTrento, ktorá je skutočným domovom športu v severotalianskom meste.

Zobraziť viac
Dynamické LED osvetlenie pre ikonické nákupné centrum v Karachi

Dynamické LED osvetlenie pre ikonické nákupné...

Dynamické osvetlenie LED, ktoré dokáže vytvárať úžasné svetelné efekty, zmenilo centrum na jeden z najznámejších orientačných bodov mesta.

Zobraziť viac
Nové LED osvetlenie kancelárskych priestorov inšpirované loftovými priestormi

Nové LED osvetlenie kancelárskych priestorov...

Varner je jedným z popredných módnych spoločností v Škandinávii s približne 11 000 zamestnancami a 1 500 obchodmi v Nórsku, Švédsku, Fínsku, Dánsku, na Islande, Poľsku, Nemecku a Rakúsku. Varner sa skladá z rôznych konceptov napríklad A-Z, Bik Bok, Carlings, Cubus, Days Like This, Dressman, Dressman XL, Urban, Vivikes, Volt, Wow, Solo, Levi's Store, Nike Store a Denim & Supply.

Zobraziť viac
Špičkové LED osvetlenie pre pekáreň Dahls

Špičkové LED osvetlenie pre pekáreň Dahls

Pekáreň Dahl bola založená v roku 1935 ako rodinná firma a sídli vo východnom Gothenburgu

Zobraziť viac
Osvetlenie administratívnej budovy One Love Lane v Londýne ožilo a zároveň šetrí náklady na energiu

Osvetlenie administratívnej budovy One Love L...

One Love Lane je 880 metrov štvorcových prominentnej, modernej administratívnej budovy situovanej na križovatke Love Lane a Aldermanbury v Londýne a s výhľadom na záhrady, ktoré sú pozostatky historického kostola St. Mary Aldermanbury.

Zobraziť viac
LED osvetlenie vo fabrike Novozymes v Dánsku

LED osvetlenie vo fabrike Novozymes v Dánsku

" GreenManufacturing system " bol implementovaný do troch výrobných hál. Tento funkčný systém sa adaptoval pre individuálne priestory a pre špecifické podmienky od ľudí, ktorí tu pracujú.

Zobraziť viac
Plavecké bazény vo Veenendaale, Holandsko

Plavecké bazény vo Veenendaale, Holandsko

LED osvetlenie sa ukazuje ako prelom pri zabezpečovaní dokonalého športového osvetlenia v plaveckých bazénoch vo Veenendaale.

Zobraziť viac
Nahkapaikka Oy - osvetlenie, ktoré podporuje predaj

Nahkapaikka Oy - osvetlenie, ktoré podporuje...

Nahkapaikka Oy je rodinná firma, založená v roku 1976, ktorá ponúka topánky, kabelky, rukavice, opasky a peňaženky. Obchod nachádzajúci sa v obchodnej zóne Tuuri v strednom Fínsku je jeden z najväčších svojho typu v Škandinávii.

Zobraziť viac
Obchod Joy - ultra efektívne LED riešenie

Obchod Joy - ultra efektívne LED riešenie

Nová predajňa v meste Manchester bola osvetlená pomocou LED, pričom toto riešenie bolo ultra efektívne čím sa len potvrdila identita značky.

Zobraziť viac
Biomarket

Biomarket

Biomarket v meste Viimsi má 200 metrov štvorcových a najširšiu ponuku zdravých, wellness a eco produktov v Estónsku. Fagerhult dodalo riešenie, ktoré je veľmi efektívne a hlavne sa zameriava na osvetlenie tovaru.

Zobraziť viac
Jedinečné svetelné polia v obnovenom Auparku Bratislava

Jedinečné svetelné polia v obnovenom Auparku...

Nový dizajn v štýle mestského prostredia priniesol aj presvetlenejšie priestory, ktorého súčasťou je svetelné riešenie „Light fields”, založené na simulácii prirodzeného denného režimu slnečného žiarenia.

Zobraziť viac
Športové centrum v meste Svalöv

Športové centrum v meste Svalöv

Mestská rada v meste Svalöv v rozrastajúcej časti Skåne otvorila nové, ultra moderné multišportové centrum, vybavené osvetlením od spoločnosti Fagerhult, ktoré ponúka zrakový komfort a je veľmi efektívne.

Zobraziť viac
Holy Greens

Holy Greens

Funkcia vyžarovania osvetlenia, ktorá zvyšuje kvalitu tovaru a interiéru

Zobraziť viac
Baltman - Moderné pánske oblečenie v centre pozornosti

Baltman - Moderné pánske oblečenie v centre p...

Baltman, popredný hráč v baltskom módnom odvetví hľadal nové svetelné riešenie pre jeho predajňu v nákupnom centre Rocca-Al-Mare v meste Tallinn.

Zobraziť viac
Azbuka Vkusa - polovičná spotreba energie po zmene na LED

Azbuka Vkusa - polovičná spotreba energie po...

Azbuka Vkusa je jeden z najúspešnejších, ruských a prémiových potravinových reťazcov. Keď sa rozhodli renovovať svoje predajne, chceli osvetľovací systém, ktorý bude reprezentovať prémiový status značky a zároveň značne zníži spotrebu energie a náklady na údržbu

Zobraziť viac
PREDAJŇA LEVI’S GREEN STORE

PREDAJŇA LEVI’S GREEN STORE

V prospech ochrany životného prostredia

Zobraziť viac
Nová vlajková loď obchodného reťazca Spar v „MOM-parku“ v Budapešti

Nová vlajková loď obchodného reťazca Spar v „...

Pre novú halu marketu obchodného reťazca Spar v Budapešti realizovala spoločnosť Zumtobel efektívny koncept LED-svetla, ktorý optimálne prezentuje tovar a zároveň vytvára atraktívne prostredie, v ktorom sa zákazníci cítia dobre a sú povzbudzovaní ku kúpe.

Zobraziť viac
Výzva MH SR pre mestá a obce na modernizáciu osvetlenia už tento týždeň!

Výzva MH SR pre mestá a obce na modernizáciu...

Tento týždeň plánuje MHSR vyhlásiť očakávanú výzvu pre mestá a obce na modernizáciu verejného osvetlenia!

Zobraziť viac
Škoda - štýlový nový koncept showroom-u

Škoda - štýlový nový koncept showroom-u

Importér Škoda Auto vo Fínsku, Helkama Auto Oy, začal modernizáciu svojich predajní s novým konceptom.

Zobraziť viac
ABC King - LED ušetrí viac ako tretinu oproti metalhalogenidovým výbojkám

ABC King - LED ušetrí viac ako tretinu oproti...

Keď predajňa ABC King otvorila svoju "vlajkovú loď", mala cieľ dosiahnuť energeticky efektívne riešenie osvetlenia, ktoré by dokázalo zvýrazniť kvalitu tovaru. Prechodom na LED riešenie ušetrili viac ako tretinu spotrebe a majú 4 až 5 krát dlhšiu životnosť.

Zobraziť viac
NH Hotel

NH Hotel

Ekonomická účinnosť, vysoký štandard, trvalá udržateľnosť a environmentálne ciele reťazca NH Hoteles môžu byť jednoducho splnené vďaka LED riešeniu

Zobraziť viac
Výstavisko ExCel London

Výstavisko ExCel London

Nové svietidlá sú individuálne adresovateľné, čo nám umožňuje prispôsobiť osvetlenie konkrétnym požiadavkam klientov. Svietidlá zlepšujú zážitok návštevníkov a taktiež aj vystavovateľov.

Zobraziť viac
Consum obchodný dom - 100% LED riešenie

Consum obchodný dom - 100% LED riešenie

LED riešenie zabezpečuje najnižšiu možnú spotrebu energie, aká je v súčasnej dobe na trhu možná a kvalitu hodnú značky Consum

Zobraziť viac
Distribučné centrum Lidl

Distribučné centrum Lidl

“Distribučné centrum odzrkadluje všetko, čo je pre Lidl dôležité: trvalá udržateľnosť, efektívnosť, najmodernejšia logistika a zariadenia. Podarilo sa nám vybudovať najmodernejšie trvalo udržateľné distribučné centrum v Holandsku.”

Zobraziť viac
Modernizácia osvetlenia priniesla výraznú úsporu spoločnosti Protetika Trade a.s.

Modernizácia osvetlenia priniesla výraznú úsp...

Dosiahnúť nemalé úspory a zároveň výrazne zvýšiť intenzitu a kvalitu osvetlenia sa podarilo bratislavskej akciovej spoločnosti Protetika Trade, ktorá sa začiatkom roka rozhodla komplexne zrekonštruovať osvetlenie svojho centrálneho skladu.

Zobraziť viac
Spoločnosť Venco Campus sa rozhodla pre LED

Spoločnosť Venco Campus sa rozhodla pre LED

Sme inovatívna spoločnosť, ktorá chce tento imidž prezentovať vo všetkých oblastiach ale najmä v osvetlení. Vybrali sme najkomplexnejšie LED riešenie s maximálnym efektom. Toto riešenie vyzerá vynikajúco a má pozitívne odozvy.

Zobraziť viac
Osvetlenie maloobchodnej predajne pomocou LED

Osvetlenie maloobchodnej predajne pomocou LED

V porovnaní s obchodom, ktorý využíva konvenčné svietidlá, nová LED technológia dokáže priniesť 50% úspory na spotrebe elektrickej energii.

Zobraziť viac
Okresná rada Sedgemoor, Veľká Británia, sa rozhodla pre LED

Okresná rada Sedgemoor, Veľká Británia, sa ro...

Spätná väzba zamestnancov Bridgwater House bola veľmi pozitívna.

Zobraziť viac
Údržbová hala VR

Údržbová hala VR

Pri výbere osvetlenia bolo dôležité zvážiť energetickú úspornosť a tak isto aj nastaviteľnosť riešenia.

Zobraziť viac
Senec je LED mestom roka 2014 v strednej a východnej Európe

Senec je LED mestom roka 2014 v strednej a vý...

Primátorovi mesta Senec, Karolovi Kválovi odovzdal cenu "LED mesto roka 2014 strednej a východnej Európy" šéf Philipsu pre tento región Joost Leeflang.

Zobraziť viac
Vytváranie prívetivej atmosféry a lákavých vitrín v supermarketoch EDEKA

Vytváranie prívetivej atmosféry a lákavých vi...

“Vďaka novému osvetleniu sú farby veľmi prirodzené a jasné. Ovocie a zelenina vyzerá chutnejšie a pozitívne ovplyvňuje štýl nakupovania našich zákazníkov.“

Zobraziť viac
Modernizácia osvetlenia v spoločnosti AXRO, Nemecko

Modernizácia osvetlenia v spoločnosti AXRO, N...

Produkcia CO2 sa znížila o 79%. Je to impozantný výsledok pre spoločnosť AXRO

Zobraziť viac
Senec šetrí vďaka najrozsiahlejšej LED sústave verejného osvetlenia

Senec šetrí vďaka najrozsiahlejšej LED sústav...

Mesto Senec šetrí vďaka najrozsiahlejšej LED sústave verejného osvetlenia

Zobraziť viac
Koopmanndruck dosiahlo úsporu 67% na energiách

Koopmanndruck dosiahlo úsporu 67% na energiác...

Počas troch dní bolo všetkých 800 lineárnych žiariviek vymenených za 335 LED svietidiel so širokou, respektíve úzkou optikou

Zobraziť viac
Obchodný dom Hagemeyer využíva LED technológiu

Obchodný dom Hagemeyer využíva LED technológi...

"Je až neuveriteľné, že s novým LED osvetlením potrebujeme využívať o toľko menej klimatizáciu a pritom na výslednej spotrebe energiách generujeme úsporu."

Zobraziť viac
Manchester Airport Terminal 2

Manchester Airport Terminal 2

Výsledkom modernizácie je 50% úspora na energiách v porovnaní s pôvodnou sústavou, zvýšená kvalita osvetlenia a návratnosť investície menej ako tri roky.

Zobraziť viac
Modernizácia osvetlenia železničného depa pomocou LED svietidiel

Modernizácia osvetlenia železničného depa pom...

LED svietidlá sa využívajú na osvetlenie haly o veľkosti 4 500m2, ktorá patrí spoločnosti Linz AG.

Zobraziť viac
Prípadová štúdia: Royal Mail NDC šetrí pomocou LED osvetlenia

Prípadová štúdia: Royal Mail NDC šetrí pomoco...

Vysoko efektívna LED technológia prináša obrovské úspory na energiách, znižuje spotrebu C02 a minimalizuje náklady na údržbu bez straty na kvalite osvetlenia.

Zobraziť viac
Prémiové LED svietidlá smerujú už do piateho parkovacieho domu v sieti Interparking Group

Prémiové LED svietidlá smerujú už do piateho...

RentAlite sa chystá vybaviť piatu garáž v InterParking skupine s energeticky úsporným LED riešením, Premium Power LED.

Zobraziť viac
Inovatívne riešenia úspory energií na osvetlení

Inovatívne riešenia úspory energií na osvetle...

Kríza naštartovala záujem o úsporne riešenia

Zobraziť viac
Nórska čerpacia stanica aplikovala energeticky-úsporné LED osvetlenie s intenzitou 200-300 luxov

Nórska čerpacia stanica aplikovala energetick...

LED osvetlenie CREE osvetľuje servisnú stanicu Statoil v meste Breivika v Nórsku

Zobraziť viac
McDonald´s Amsterdam Southeast sa rozhodol pre LED riešenie

McDonald´s Amsterdam Southeast sa rozhodol pr...

McDonald´s: svetový líder v oblasti trvalej udržateľnosti za "Good Food Fast"

Zobraziť viac
Parkovací dom v Nemecku ušetrí 70% na nákladoch na energiu pomocou Osram Duris LED

Parkovací dom v Nemecku ušetrí 70% na náklado...

Ako časť pilotného projektu znižovania spotreby energie boli v parkovacom dome v meste Nuremberg vymenené lineárne žiarivky za inteligentné LED svietidlá.

Zobraziť viac
Nové LED osvetlenie v obchode Jumbo

Nové LED osvetlenie v obchode Jumbo

LED osvetlenie v obchode Jumbo Breda prináša atmosféru, ktorá spája dynamiku a zážitok zároveň.

Zobraziť viac
V Anglia Ruskin University v meste Cambridge, UK sa rozbehol energeticky úsporný program.

V Anglia Ruskin University v meste Cambridge,...

Predpokladaná úspora bude najmenej 50% pričom sa počíta aj so znížením nákladov na údržbu.

Zobraziť viac
Hermes Transport Logistics modernizoval systém osvetlenia pomocou LED technológie

Hermes Transport Logistics modernizoval systé...

Hermes Transport Logistics je medzinárodný špecialista na distribúciu a vo Veľkej Británii je aj najväčší. Stará sa o viac ako 140 miliónov dodávok ročne.

Zobraziť viac
Nová výrobná hala Diamond Pet Foods dosiahla návratnosť menej ako dva roky s LED svietidlami

Nová výrobná hala Diamond Pet Foods dosiahla...

300 000 stôp štvorcových novej haly s novými LED svietidlami

Zobraziť viac
115 ročný zámok osvetľujú pomocou LED reflektorov

115 ročný zámok osvetľujú pomocou LED reflekt...

Historické múzeum na zámku v meste Michigan a jeho stará francúzska architektúra opäť ožíva vďaka LED reflektorom za menej ako 1 dolár za noc.

Zobraziť viac
Pokrokové LED osvetlenie prináša úspory v závode ŽOS Trnava a.s.

Pokrokové LED osvetlenie prináša úspory v záv...

Koncom minulého roka prebehla v trnavskom závode spoločnosti ŽOS Trnava a.s. čiastočná modernizácia osvetlenia. Špičkové priemyselné LED svietidlá nahradili pôvodne využívané nehospodárne výbojkové osvetlenie.

Zobraziť viac
Prípadová štúdia modernizácie osvetlenia v priemyselnej hale

Prípadová štúdia modernizácie osvetlenia v pr...

Hala teraz spotrebuje o 80% menej energie na osvetlenie

Zobraziť viac
Mesto Senec najväčším „LED mestom“ na Slovensku i v Čechách

Mesto Senec najväčším „LED mestom“ na Sloven...

Už onedlho začne mesto Senec s komplexnou rekonštrukciou svojho verejného osvetlenia, čoho výsledkom bude výrazná úspora nákladov na prevádzku mestskej svetelnej sústavy spojená s neporovnateľne príjemnejšou atmosférou večerného osvetlenia mesta.

Zobraziť viac
Next - Moderné LED osvetlenie obchodu s trendovým oblečením

Next - Moderné LED osvetlenie obchodu s trend...

Ako súčasť svojho záväzku znížiť spotrebu energie a jej priamej uhlíkovej stopy, Next urobil skok z tradičného osvetlenia na najnovšiu LED technológiu.

Zobraziť viac
McCain mrazené potraviny - sklad v meste Scarborough využíva LED osvetlenie

McCain mrazené potraviny - sklad v meste Scar...

McCain chcel energeticky úsporne riešenie pre osvetlenie v jeho chladenom sklade v Scarborough, UK.

Zobraziť viac
Logistická spoločnosť znižuje náklady na osvetlenie na tretinu, zvyšuje ochranu a pracovné prostredie s LED svietidlami

Logistická spoločnosť znižuje náklady na osve...

Francúzska spoločnosť Noyon Solutions Logistiques sa pýši firemnou politikou pomáhať zákazníkom šetriť čas a peniaze počas rozširovania ich organizačných schopností. Ako základná súčasť tejto misie je neustále znižovanie nákladov, zvyšovanie výkony a vytvoriť viac produktívne prostredie.

Zobraziť viac
LED svietidlá osvetlujú lyžiarske dráhy v Nórsku

LED svietidlá osvetlujú lyžiarske dráhy v Nór...

LED technológia, ktorá je šetrná k životnému prostrediu je vhodná na použitie v prírode

Zobraziť viac
Saint-Gobain Oberland volí energeticky úsporné LED osvetlenie pre modernizáciu továrne

Saint-Gobain Oberland volí energeticky úsporn...

Navrhnúť správne osvetlenie bola výzva..

Zobraziť viac
Energeticky úsporné LED osvetlenie šetrí peniaze okresnej lesnej správe v meste Epping, UK.

Energeticky úsporné LED osvetlenie šetrí peni...

Dodávateľ bol oslovený krajským úradom o dodanie ich 600 x 600 LED svietidiel, ktoré budú postupne vymieňať v ich kanceláriách.

Zobraziť viac
LED riešenie šetrí energiu v parkovacom dome v Northampton

LED riešenie šetrí energiu v parkovacom dome...

Parkovací dom St Micheal v Northampton zaznamenal 75% zníženie spotreby elektrickej energie vďaka LED riešeniu.

Zobraziť viac
LED trubice - lacné riešenie alebo nevýhodná kúpa??

LED trubice - lacné riešenie alebo nevýhodná...

Trh je zaplavený s LED trubicami a všetci predajcovia hlásia ako sú výhodné. To často vyvoláva očakávania, ktoré nemôžu byť zrealizované.

Zobraziť viac
Letisko Bournemouth znížilo náklady na energiu pre svietidlá na parkovisku o 72% výmenou za LED.

Letisko Bournemouth znížilo náklady na energi...

Letisko modernizuje parkovisko s LED svietidlami vyrobenými v Anglicku, ktoré znížia spotrebu o 72% a prinesú úsporu 65 ton CO2 ročne.

Zobraziť viac
Najväčšia macedónska sieť čerpacích staníc sa rozhodla pre LED riešenie

Najväčšia macedónska sieť čerpacích staníc sa...

Macedónska spoločnosť MAKPETROL pokračuje v projektoch modernizácie s LED technológiu

Zobraziť viac
Globálny poskytovateľ logistických služieb vidí návratnosť investície do LED technológie  iba niečo cez rok.

Globálny poskytovateľ logistických služieb vi...

Medzinárodná spoločnosť Kuehne + Nagel neustále znižuje dopad na životné prostredie.

Zobraziť viac
Návratnosť investície málo cez dva roky medzinárodnej spoločnosti zaoberajúcou sa výrobou obalov.

Návratnosť investície málo cez dva roky medzi...

Výrobná linka a sklady v meste Milton Keynes sú v prevádzke non-stop 24-hodín denne a rovnako dlho aj využívajú osvetlenie.

Zobraziť viac
LED modernizácia prináša významné úspory nemocnici v meste Brighton

LED modernizácia prináša významné úspory nemo...

Univerzitné nemocnice v Brighton a Sussex očakávajú úspory cez 21 000£ vďaka výmene svietidiel v niektorých častiach budovy.

Zobraziť viac
Potravinové sklady šetria náklady na energiu pomocou LED osvetlenia

Potravinové sklady šetria náklady na energiu...

Posledné tri roky sa snažil pán Paul Cope, generálny riaditeľ anglickej firmy March Foods, nájsť cestu ako znížiť spotrebu energie v jeho skladoch. Po zamietnutí kontrolných systémov napätia, začal skúmať LED osvetlenie ako potenciálne riešenie.

Zobraziť viac
LED osvetlenie prináša spoločnosti HENKEL úsporu 75%

LED osvetlenie prináša spoločnosti HENKEL úsp...

Vo svete kde energetická účinnosť a znižovanie nákladov sú stále dôležitejšie, LED svietidlá pomáhajú spoločnosti HENKEL dosiahnuť cieľ v oblasti znižovania spotreby energie a vytvoriť efektívne osvetlenie v testovacej prevádzke v čističke odpadových vôd.

Zobraziť viac
Predajca automobilov Subaru v Texase zvolil LED osvetlenie

Predajca automobilov Subaru v Texase zvolil L...

LED osvetlenie zvyšuje bezpečnosť a prináša viac svetla na parkoviská

Zobraziť viac
Tullamore Dew Heitage Centre dosahuje obrovskú 92% úsporu energie pomocou LED osvetlenia

Tullamore Dew Heitage Centre dosahuje obrovsk...

Intensity Lighting navrhol LED osvetlenie pre novo zrekonštruované Tullamore Dew Heritage Centre v Offaly, Írsko.

Zobraziť viac
TESCO UK sa rozhodol pre prvý All-LED obchod v meste Loughborough

TESCO UK sa rozhodol pre prvý All-LED obchod...

Obchodný reťazec TESCO otvoril začiatkom septembra prvý obchod s komplet LED osvetlením.

Zobraziť viac
LED svietidlá osvetlujú výrobné priestory Black&Decker

LED svietidlá osvetlujú výrobné priestory Bla...

Po dvoj ročných skúsenostiach s LED technológiou sa rozhodli pre osvetlenie celej výrobnej haly.

Zobraziť viac
LED osvetlenie pre chodby v business centre v Zurichu

LED osvetlenie pre chodby v business centre v...

Viac ako 80% úspora vďaka LED osvetleniu použitému v chodbe budovy

Zobraziť viac
Prípadová štúdia LED osvetlenia: Vlajková loď medzi obchodmi značky Replay v Pekingu

Prípadová štúdia LED osvetlenia: Vlajková loď...

Nové LED svietidlá prinášajú úžasné zážitky

Zobraziť viac
Svetlo pre štadión UEFA EURO vo Varšave -  LED moduly ukážu cestu

Svetlo pre štadión UEFA EURO vo Varšave - LE...

Štvrťfinále a semifinále zápasu UEFA EURO sa blíži a nový národný štadión vo Varšave je dobre pripravený.

Zobraziť viac
LED svietidlá pre parkovisko hotela Marriott na londýnskom letisku Heathrow

LED svietidlá pre parkovisko hotela Marriott...

Úspora v nákladoch, v CO2 a energie...

Zobraziť viac
Letisko v Dubline modernizuje svetelné zdroje pomocou LED

Letisko v Dubline modernizuje svetelné zdroje...

Modernizácia spočivala vo výmene starej technológie za novú. 150W žiarovky boli nahradené za 7W LED svetelné zdroje. Táto výmena prináša viac ako 95% úsporu energie a zníženie nákladov na údržbu..

Zobraziť viac
LED svietidlá pre Skywalk v Birmingham NEC

LED svietidlá pre Skywalk v Birmingham NEC

NEC v meste Birmingham úplne obnovil jeho Skywalk s LED osvetlením s vízou zlepšiť zážitok návštevníkov a zároveň zvýšiť úsporu energie a znížiť emisie CO2.

Zobraziť viac
Parkovisko vo Veľkej Británii šetrí energiu pomocou LED pouličného osvetlenia

Parkovisko vo Veľkej Británii šetrí energiu p...

Vo Veľkej Británii inštalovali LED pouličné osvetlenie na parkovisku, dve svietidlá na jednom stožiari. Vedenie sa usiluje výrazne znížit spotrebu energie.

Zobraziť viac
Mesto Eindhoven prvý krát zvolil LED technológiu pre pouličné osvetlenie

Mesto Eindhoven prvý krát zvolil LED technoló...

Od konca marca sa v Catharinaplein, Eindhoven využíva pouličné osvetlenie FreeStreet od spoločnosti Philips. Príjemná atmosféra námestia je vhodná na stretnutia ľudí aj vďaka vhodnému umiestneniu svietidiel medzi stromami.

Zobraziť viac
V továrni Cooper svietia pomocou LED svietidiel

V továrni Cooper svietia pomocou LED svietidi...

Jeden z piatich najväčších výrobcov pneumatík sa rozhodol pre LED technológiu.

Zobraziť viac
Parkovisko Plaza Mall v Čile osvetlili pomocou LED

Parkovisko Plaza Mall v Čile osvetlili pomoco...

Mall Plaza, najväčšie nákupné stredisko v Čile nainštalovalo LED svietidlá na parkoviská

Zobraziť viac
Vysoká škola v British Columbia sa rozhodla ušetriť energie

Vysoká škola v British Columbia sa rozhodla u...

Ich školské divadlo v spojení BC Hydro zahájila projekt výmeny klasických svietidiel za LED svietidlá

Zobraziť viac
Vlajková predajňa GANT v Prahe sa rozhodla pre efektívne LED osvetlenie

Vlajková predajňa GANT v Prahe sa rozhodla pr...

Vedenie spoločnosti lifestylovej značky GANT po prvý krát zaviedol koncept osvetlenia , ktorá je úplne založená na LED technológii. Skvelé svetlo, značná energetická úspora a dlhá životnosť sú len niektoré z kľúčových výhod účinnej LED technológie.

Zobraziť viac
Ziba Salon, NY vďaka LED znižuje náklady na energie o 74%

Ziba Salon, NY vďaka LED znižuje náklady na e...

LED riešenie dokáže nielen poskytnúť vysokú kvalitu svetla, ale tiež priniesť významné úspory nákladov - až do 74 percent ročne.

Zobraziť viac
Chevron čerpacia stanica stavila na „zelenú“ s LED osvetlením

Chevron čerpacia stanica stavila na „zelenú“...

Chevron čerpacia stanica v Oregone a ExtraMile food Market prešiel v nedávnej dobe rozsiahlou eko-rekonštrukciou vrátane inštalácie energeticky účinných indoor a outdoor LED svietidiel.

Zobraziť viac
LED osvetlenie parkovacej plochy pre lietadlá na letisku v Innsbrucku

LED osvetlenie parkovacej plochy pre lietadlá...

Systém osvetlenia parkovacej plochy pre lietadlá na letisku v Innsbrucku: svetové riešenie pomocou výkonnej LED technológie.

Zobraziť viac
Parkovisko medzinárodného letiska osvietili pomocou LED

Parkovisko medzinárodného letiska osvietili p...

Modernizácia osvetlovacej sústavy ušetrila medzinárodnému letisku v Newcastli 70% z výdavkov na osvetlenie parkoviska.

Zobraziť viac
Vonkajšie priestory v McDonald osvetlené LED diódami

Vonkajšie priestory v McDonald osvetlené LED...

Naprieč celým Nemeckom bolo nainštalovaných viac ako 300 LED svietidiel na 25 parkoviskách a príjazdových cestách McDonaldu.

Zobraziť viac
Úspešná LED modernizácia osvetlenia v spoločnosti Nestlé Slovensko.

Úspešná LED modernizácia osvetlenia v spoločn...

Rozhovor s pánom Ing. Jozefom Hlinkom, technickým managerom spoločnosti NESTLÉ Slovensko o úspešnej LED modernizácií osvetlenia v skladových priestoroch ich podniku.

Zobraziť viac
LED diódy použité na modernizáciu parkovacích plôch v Nemecku

LED diódy použité na modernizáciu parkovacích...

Po zahájení demo projektu na parkovisku Bahnhofstrasse v meste Münster (Nemecko) sa rozhodli zmodernizovať celý systém, jeden po druhom, pomocou LED svietidiel (420 lámp) navrhnutých pre parkovacie plochy.

Zobraziť viac
Prečo povedať áno zelenej kancelárskej budove?

Prečo povedať áno zelenej kancelárskej budove...

Pojem zelená výstavba je v našich končinách ešte stále pomerne neznámy. Projekt prvej zelenej kancelárskej budovy v Bratislave s názvom BBC 1 Plus je preto dôležitým medzníkom udržateľného developmentu na Slovensku.

Zobraziť viac
Ako výrazne ušetriť náklady na osvetlenie v samospráve?

Ako výrazne ušetriť náklady na osvetlenie v s...

Obec Košeca bola jedna z prvých samospráv v Európe, ktorá vymenila nehospodárne a zastaralé svetelné zdroje za úsporné a ekologické LED diódové svietidlá.

Zobraziť viac