Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.665.934
258.804
ton emisií CO₂
0517607,330
MWh

Centrum jogy sa zmenilo na štýlové vďaka LED osvetleniu

Centrum jogy sa stalo atraktívnym vďaka dynamickým riešeniam LED osvetlenia od spoločnosti Lamps One. LEDky boli nainštalované v strede, pričom zachovali zmysel jogy, ktorým je „jednota“ neporušená.

Centrum jogy sa zmenilo na štýlové vďaka LED osvetleniu

Osvetlenie bolo navrhnuté ako prechodný prvok, ktorý vedie užívateľa z hektického a rušného vonkajšieho sveta do vnútornej atmosféry tepla a pokoja, priaznivej pre prax jogy.

Dôležitou vlastnosťou tohto projektu je, že všetko osvetlenie je pripojené prostredníctvom štandardného komunikačného protokolu založeného na technológii Bluetooth Low Energy. To umožňuje učiteľom jogy i správcom ľahko ovládať každý bod svetla pomocou akéhokoľvek mobilného zariadena.

To uľahčuje možnosť zapínania a vypínania svetiel, zvyšovania alebo znižovania úrovní, výberu rôznych teplôt farby (2700 - 6500 K) alebo výberu medzi rôznymi typmi predvolených scén alebo vytváranie vlastných scén, dokonca aj na diaľku (mimo zariadení).

Prístup do centra je prvou fázou prechodu, s mierne vyššími úrovňami osvetlenia, teplými odtieňmi (3000 K) a otvorenou optikou (58°), ktoré poskytujú určitý stupeň konzistencie na vstupnom a recepčnom pulte, kde sa udržiava primerané pracovné osvetlenie.

Odtiaľ je možný prístup do medziprostoru pred joga miestnosťou, kde sú umiestnené uzamykateľné skrinky a malá čakáreň. V tejto oblasti je cieľom vytvoriť prostredie, ktoré emocionálne pripraví používateľa na cvičenie a umožní im odpojiť sa od svojej rutiny a zároveň sa spojiť so sebou.

Za týmto účelom je osvetlenie v tomto prostredí slabšie s nižšou teplotou farby (2700 K) so silnou „scénickou“ zložkou, na dosiahnutie tohto účinku sa používa akcentačné osvetlenie s vysoko koncentrovanými svetelnými lúčmi (19°), ako aj veľký vizuálny komfort, ktorý udržuje bod svetla skrytý z priameho pohľadu vďaka svojmu tieniaciemu uhlu.

Tieto oblasti sú vizuálne spojené a počet rôznych svietidiel sa znížil na iba tri rodiny (Moody, Hance a Stormbell), aby sa pomocou optiky a príslušenstva dosiahli rôzne svetelné efekty. Okrem toho je miestnosť na cvičenie jogy, hlavný priestor, osvetlený s lineárnymi štruktúrami, ktoré sa spájajú do stropu miestnosti, paralelne so štruktúrami, kde sa praktizuje „vzdušná jóga“.