Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.275.938
42.012
ton emisií CO₂
0084024,262
MWh

Distribučné centrum Lidl

“Distribučné centrum odzrkadluje všetko, čo je pre Lidl dôležité: trvalá udržateľnosť, efektívnosť, najmodernejšia logistika a zariadenia. Podarilo sa nám vybudovať najmodernejšie trvalo udržateľné distribučné centrum v Holandsku.”

Distribučné centrum Lidl

Distribučné centrum odzrkadluje všetko, čo je pre Lidl dôležité: trvalá udržateľnosť, efektívnosť, najmodernejšia logistika a zariadenia.

Spoločnosť Lidl, jeden z najväčších veľkoobchodov s potravinami v Európe, bola založená v roku 1930 v Nemecku. V meste Heereveen spoločnosť Lidl otvorila najmodernejšie trvalo udržateľné distribučné centrum v Holandsku. Žiadne ditribučné centrum takýchto rozmerov v krajine - až 46.000m², ešte nedosiahlo takú úroveň trvalej udržateľnosti.Interiérová osvetľovacia sústava pozostáva z LED svietidiel s dlhou životnosťou a riadiacej sústavy pozostávajúcej z pohybových senzorov a snímačov denného svetla. To je len jedno z mnohých zariadení pre trvalo udržateľné riešenie osvetlenia použité v distribučnom centre. Vďaka tomu spoločnosť Lidl ako prvé centrum takýchto rozmerov získala 4- hviezdičkový certifikát BREEAM-NL Oplevercertificaat.

BREEAM je skratka pre Building Research Establishment Enviromental Assassment Method. Je to uznávaná metóda na posudzovanie udržateľnosti výstavby. Napríklad absencia plynu v budove a tepelný systém čerpajúci teplo priamo z pôdy.Spoločnosť Lidl používa ekologicky šetrné palivo na chladenie a zmrazovanie produktov. Keď k tomu pridáte vysokú úroveň izolácie a trojité zasklenie, celková energetická účinnosť je výnimočná. Čo sa týka osvetlenia, spoločnosť Lidl má vo svojich predajniach a centrále v Holandsku vynikajúce skúsenosti s LED svietidlami Philips. Preto sme sa prirodzene rozhodli pre osvetlenie Philips aj v meste Heerenveen. 

Spoločnosť Philips zabezpečila osvetlenie celého distribučného centra, ktoré sa sústreďuje na trvalú udržateľnosť a zníženie nákladov na energiu a údržbu. V distribučnom centre boli použité LED svietidlá Philips Maxos LED Industry v kombinácii s riadiacim systémom, ktorý zahŕňa pohybový senzor a stmievanie podľa hladiny denného svetla, ktorý reguluje svetelný tok v závislosti od svetla prenikajúceho dovnútra.Chodby sú rozdelené do sekcií po 10 až 20 metrových úsekoch. Tretia chodba by mala byť osvetlená na 100%, zatiaľ čo ostatné okolo na 20%. Pre vonkajšie osvetlenie platí rovnaký princíp. Automatické spínače zapínajú a vypínajú osvetlenie a zabezpečujú ich stlmenie počas noci pri malej aktivite. Dosiahnuté úspory energie sú na úrovni 45% ročne v porovnaní s tradičným žiarivkovým riešením.

"Distribučné centrum odzrkadluje všetko, čo je pre Lidl dôležité: trvalá udržateľnosť, efektívnosť, najmodernejšia logistika a zariadenia", hovorí Séverine van Tuyll van Serooskerken, hovorkyňa spoločnosti Lidl Holandsko. "Prostredníctvom našej koncepcie zliav, ktorá je centrom všetkého čo robíme, sme si vedomí, že je potrebné využívať suroviny a energiu šetrne.Taktiež prijímame ďalšie opatrenia na ochranu životného prostredia. Vďaka našej snahe sa nám podarilo vybudovať najmodernejšie trvalo udržateľné distribučné centrum v Holandsku.”