Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.611.587
258.592
ton emisií CO₂
0517183,532
MWh

Efektívne LED osvetlenie pre moderné kancelárie

Prípadová štúdia - BOSCH Mníchov

Efektívne LED osvetlenie pre moderné kancelárie

Rýchla a jednoduchá výmena z konvenčnej technológie na LED svietidlá

Ako súčasť oblasti Automotive technológie, divízia Bosch´s Gasoline Systems má rovnaké hodnoty a ciele ako ostatné časti celej skupiny. Preto keď sa modernizuje osvetlenie v kanceláriách mníchovskej fabrike, je to z dôvodu globálneho rozhodnutia. Nové osvetlenie by malo korešpondovať s novou architektúrou, dosiahnuť významné energetické a údržbové úspory, za najnižšiu možnú investíciu, s možnosťou ovládania a ponúkať zvýšenie komfortu pre zamestnancov.  

Ako časť pilotného projektu sa Bosch rozhodol pre kancelárske, zapustené LED svietidlá. Navrhnuté pre low-cost kancelárske aplikácie a modernizácie. Coreline ponúka značné úspory na energiách a údržbových nákladoch s tým, že sa spĺňajú aktuálne normy a vytvára vzorové pracovné prostredie v oblasti osvetlenia.  

Osvetlenie je ovládané pomocou systému DALI a multi-senzorov. Senzory automaticky zapínajú a stmievajú svetlo v kanceláriách typu open-space v závislosti na intenzite denného svetla - čo ponúka ďalšie úspory na energiách pretože sa svieti len kedy a kde treba. 

Modernizácia prebehla v open-space kanceláriach, v zasadacej miestnosti a kancelárii riaditeľa. Staré svietidlá s lineárnymi žiarivkami boli vymenené rýchlo a jednoducho. V kombinácii s inovatívnym kontrolným systémom prináša použitie LED svietidiel niekoľko pozitívnych efektov: Moderné LED svietidlá sú veľmi efektívne, až 96 lm/W, výsledný príkon celého systému sa znížil z 4,600W na 2,220W, čo je 52% zníženie. Pomocou optimálneho nastavenia svetelných a pohybových senzorov sa energetická úspora zvýši na 72%. Po piatich rokoch sa úspory na celkových nákladoch dostanú na viac ako € 15,000. Naviac sa CO2 emisie znížia o 8 ton.

Ďalší dôležitý aspekt sú zamestnanci. Vďaka osvetleniu, ktoré má minimálne oslnenie na ich pracovisku, sa zvyšuje kvalita a intenzita, čo zabezpečuje komfort a zvyšuje koncentráciu.