Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.171
42.426
ton emisií CO₂
0084851,871
MWh

Electrify America stavia solárne nabíjacie stanice

Electrify America oznámila výstavbu 30 solárnych nabíjacích staníc vo vidieckej časti Kalifornie, ktoré nie sú pripojené k rozvodnej sieti. Dcérska spoločnosť VW založená po emisnom škandále DieselGate na túto iniciatívu vyhradí približne dva milióny dolárov.

Electrify America stavia solárne nabíjacie stanice

Investícia rozšíri prístup k trvalo udržateľnému nabíjaniu elektrických vozidiel pre vodičov vo vidieckych oblastiach, vrátane údolí Central, Coachella a Imperial uviedla spoločnosť vo vyhlásení. Nabíjačky dodá spoločnosť Envision Solar. Inštalácia solárnych nabíjačiek je naplánovaná na prvú polovicu roku 2020.

Nabíjacie stanice EV ARC 2020 umožnia nabíjanie na odľahlých miestach, ale nezabezpečia rýchle nabíjanie, aké bežne Electrify America používa: Maximálna nabíjacia kapacita bude 6 kW, čo je dôsledkom konštrukcie systému. Skladá sa zo strechy s fotovoltickým panelom s inštalovaným výkonom 4,28 kW a stacionárnej akumulačnej nádrže s kapacitou 32 kWh, ktorá zásobuje dve nabíjacie miesta elektrinou.

Výhodou solárnej nabíjačky nie je len to, že je nezávislá od rozvodnej siete, ale nevyžaduje tiež žiadnu špeciálnu podzemnú konštrukciu. Podľa Electrify America trvá nastavenie iba pár minút. Pretože sa nabíjacia stanica hodí pre dve štandardné parkovacie miesta, zostávajúce parkovacie miesta zostanú k dispozícii.

„Spolu s podporou širších cieľov Kalifornie v oblasti kvality ovzdušia táto investícia rozširuje spoľahlivé a lacné riešenia nabíjania pre obyvateľov Kalifornie žijúcich mimo hlavných metropolitných oblastí - čo ďalej dokazuje, že elektrické vozidlá sú pre každého,“ povedal Giovanni Palazzo, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Electrify America. Desmond Wheatley, generálny riaditeľ spoločnosti Envision Solar tvrdí, že v Kalifornii už v roku 2019 predstavovali elektromobily osem percent predaja, ale vo vidieckych oblastiach to bolo menej ako pol percenta.