Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.024
42.425
ton emisií CO₂
0084850,822
MWh

Energeticky úsporné LED osvetlenie šetrí peniaze okresnej lesnej správe v meste Epping, UK.

Dodávateľ bol oslovený krajským úradom o dodanie ich 600 x 600 LED svietidiel, ktoré budú postupne vymieňať v ich kanceláriách.

Energeticky úsporné LED osvetlenie šetrí peniaze okresnej lesnej správe v meste Epping, UK.

Energetická účinnosť a pokročilý výkon svietidiel bude mať za následok, že úrad bude ročne významne šetriť na prevádzke a údržbových nákladoch.

Epping krajská lesná správa bola postavená miestnym úradom popri hlavnej High Street v meste Epping v roku 1960. Za tú dobu sa stalo pôvodné osvetlenie veľmi neefektívne z každého energetického pohľadu a rovnako aj z pohľadu nákladov na prevádzku a údržby. Vo všeobecnosti poklesol aj svetelný výkon a taktiež sa svietidlá stali zastaralými z hľadiska vzhľadu.

Rada začala postupný program rekonštrukčných prác, ktorého súčasťou bolo aj osvetlenie v kanceláriách, chodbách a WC. Posledná fáza bude dokončená v Auguste a do dnešného dňa sa podarilo modernizovať v dvoch z troch poschodí. Rekonštrukcia zahŕňa nový strop a LED svietidlá.

"Vybrali sme si LED technológiu pre jej extrémne nízke údržbové náklady s vynikajúcimi výhodami pri úspore energie a pre elegantný a moderný dizajn" povedal Richard Spencer, Energetický inžinier v Epping Forest District Council. "Vzhľadom k tomu, že svetelný výkon LED svietidla je väčší ako pôvodné osvetlenie, museli sme optimalizovať počet svietidiel na jednu tretinu." 

Asi 100 LED svietidiel - všetky o rozmere 600mm x 600mm - bolo nainštalovaných na každom poschodí budovy. LED svietidlá majú 5 ročnú záruku a sú dostupné vo výkone 50 Wattov, ale pre zníženie prevádzkových nákladov úradu sa svietidlá stlmili na 19 Wattov.

Richard Spencer tvrdí: "Stmievaním LED-iek dosahujeme ročnú úsporu okolo 65% na prevádzkových nákladoch. Okrem toho budeme ťažiť z oveľa dlhšej životnosti čo tiež zníži naše náklady na údržbu. Odhadujeme, že naše ročné náklady na údržbu sa dramaticky znížia, približne o 75-80%, čo je značná úspora".