Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.176.851
41.659
ton emisií CO₂
0083318,735
MWh

Expanzia nabíjacích bodov vo Viedni je takmer dokončená

Výstavba 1 000 verejných nabíjacích staníc pre elektromobily vo Viedni, ktorá sa začala začiatkom roku 2018, je teraz v cieľovej rovinke. Podľa Wien Energie je k dnešnému dňu zriadených takmer 800 zelených nabíjacích miest pre elektromobily a ďalších 50 pribudne v septembri vo viacerých častiach Viedne.

Expanzia nabíjacích bodov vo Viedni je takmer dokončená

Podľa výkonného riaditeľa Michaela Strebla je Wien Energie v poslednom kole. „V nasledujúcich mesiacoch opäť šliapneme na plyn, aby sme dokončili 1 000 nabíjacích bodov pre Viedeň,“ uviedol Strebl. Podľa dodávateľa energie by sa tým mal vyriešiť problém s nabíjacou infraštruktúrou v rakúskom hlavnom meste.

Spoločnosť Wien Energie prevádzkuje celkovo viac ako 1 600 nabíjacích miest vo väčšej oblasti Viedne, polovica z nich je verejná, druhá polovica v poloverejných priestoroch - na podzemných parkoviskách, parkoviskách supermarketov alebo na vlakových staniciach. Spoločnosť teraz zaznamenáva aj zvyšujúci sa dopyt. V súčasnosti je zaregistrovaných až 10 000 procesov nabíjania mesačne. Pred rokom sa toto číslo pohybovalo okolo 5 000, čo znamená, že procesy nabíjania sa zdvojnásobili, s výnimkou obdobia lockdownu na jar 2020.

Spoločnosť Wien Energie získala zákazku na rozšírenie siete nabíjacích staníc vo Viedni v októbri 2017. V januári 2018 potom vzniklo prvé verejné nabíjacie miesto v 7. viedenskom obvode. Predtým sa Wien Energie sústredila na poloverejné nabíjacie miesta.

Wien Energie však vidí svoje vlastné verejné nabíjacie body predovšetkým ako „základnú nabíjaciu sieť“. „Viac ako 90 percent nabíjacích procesov sa už dnes vykonáva doma. Spoločnosť Wien Energie preto dlhodobo požaduje odstránenie právnych prekážok nabíjacích staníc v pluralitných budovách, “hovorí Strebl. Dodávateľ energie preto víta nielen dotácie na výstavbu súkromnej infraštruktúry, ktoré sa zvýšili v júli, ale aj ohlásenú zmenu zákona o bytových nehnuteľnostiach, ktorá má v budúcnosti obsahovať „právo nabíjať“. V Rakúsku je v súčasnosti veľmi komplikované zriadiť nabíjacie miesto v garáži v pluralitných budovách.