Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.431
42.427
ton emisií CO₂
0084853,720
MWh

Flexi solárne panely – trend vo svete fotovoltaiky

Uvažujete o zaobstaraní solárnych panelov, ale bráni vám v tom ich vysoká hmotnosť alebo tvar vašej strechy? Máme pre vás riešenie. Sunman Energy. Spoznajte spolu s nami svet ultraľahkých flexi solárnych panelov.

Flexi solárne panely – trend vo svete fotovoltaiky

Budúcnosť solárnych panelov prichádza

Technologická spoločnosť Sunman Energy je svetovým lídrom vo vývoji a výrobe ultraľahkých ohybných flexi panelov. Dlhoročné skúsenosti a vizionárske nápady premieňa na skutočnosť a prináša tak na solárny trh budúcnosť. Precízny výzkum a vývoj kompozitných materiálov vyústil aj do vzniku prvného bezsklenného, ľahkého a flexibilného solárneho panela na svete, využívajúceho technológiu eArc. 

Revolučná technológia eArc

Technológia eArc umožňuje úplnú absenciu skla pri výrobe fotovoltaiky, a otvára tak doposiaľ nevídané možnosti v umiestnení solárnych panelov. Vďaka ich nízkej hmotnosti totiž umožňuje inštaláciu na objekty so zlou alebo nízkou statikou, prípadne budovy a stavby neobvyklých tvarov. 

Nízka hmotnosť fotovoltaických panelov eArc spoločnosti Sunman pozostáva v kombinácii osvedčených technológií (kryštalických kremíkových článkov) a inovatívneho patentovaného systému zapuzdrenia. Ako náhradu skla pritom využíva polymérne kompozity, a to na prednej krycej vrstve panela. Dochádza tak k výraznému zníženiu jeho hmotnosti, a to až o 70 % oproti tradičnému typu. Navyše je až o 95 % tenší, jeho šírka dosahuje ťažko uveriteľných dvoch milimetrov. Veľkou výhodou panelov Sunman je taktiež extrémna odolnosť materiálu, obzvlášť voči vysokým teplotám a klimatickým podmienkam. 

Nízka nosnosť strechy nie je prekážkou 

Pokiaľ ste narazili pri zaobstarávaní solárnych panelov na problém v podobe nízkej nosnosti strechy alebo neobvyklého tvaru miesta určeného pre fotovoltaiku, zbystrite. Presne pre tieto prípady je totiž solárny panel s technológiou eArc dokonalým riešením. Že sa jedná o revolučnú novinku odhaľujú aj čísla. Odhady totiž hovoria o tom, že až 40 % komerčným a priemyselným strechám chýba minimálna nosnosť na podporu konvenčných sklenených modulov. Tie sa dajú inštalovať len v prípadoch, v ktorých budovy dosahujú minimálnu nosnosť 15 kg / m². Pokiaľ budovy spadajú pod túto hodnotu, bolo predtým jediným riešením dodatočné štrukturálne spevnenie, ktoré je výraznou finančnou aj stavebnou záťažou. S panelmi Sunman si pravdaže bohato vystačíte s požadovanou nosnosťou okolo 5 kg / m². 

Flexibilné solárne panely sú vďaka svojim parametrom obzvlášť vhodným riešením pre:

  • Strechy s nízkou nosnosťou 
  • Chatky alebo domy s netradičnou strechou 
  • Objekty neobvyklého tvaru 
  • Mobilné objekty (karavany, lode, autá, nákladné autá a iné)

Inštalácia rýchlosťou blesku

Výpočet benefitov stále nekončí. Výrazná výhoda eArc panelov oproti tým konvenčným pozostáva v rýchlejšej inštalácii a to až o 40 %. Uskutočňuje sa formou lepenia, a to s pomocou špeciálnych lepidiel, montážnych podložiek a ďalšieho príslušenstva. Nie je teda treba zložitého prestupovania skrutiek ani montážneho materiálu. Inštalácia sa dá previesť týmto spôsobom na väčšine typov striech, nech už sa jedná o plechové, asfaltové alebo sklenené povrchy, prípadne PVC fólie. Aplikáciu môžete uskutočniť aj vertikálne.