Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.275.721
42.011
ton emisií CO₂
0084022,716
MWh

Koopmanndruck dosiahlo úsporu 67% na energiách

Počas troch dní bolo všetkých 800 lineárnych žiariviek vymenených za 335 LED svietidiel so širokou, respektíve úzkou optikou

Koopmanndruck dosiahlo úsporu 67% na energiách

Počas troch dní bolo všetkých 800 lineárnych žiariviek vymenených za 335 LED svietidiel so širokou, respektíve úzkou optikou

August Koopmann GmbH ponúka kompletné služby svojim zákazníkom, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu vďaka moderním výrobným technológiám. Udržateľnosť a dôkladné spracovanie bola filozofia spoločnosti ich každodennej činnosti počas niekoľkých desaťročiach. Dôkazom toho je použitie rôznych opatrení pre klimaticky neutrálnu výrobu: cez solárnu energiu až po zelenú energiu prostredníctvom príslušných certifikátov a členstiev.

V roku 2012 vo výrobnej časti na ploche 3500 m2 v Koopmanndruck bolo nutné vymeniť pôvodnú osvetlovaciu sústavu za šetrné LED osvetlenie. Zmeny sa dotkli aj osvetlenia strojov a miest pracovísk, optimalizovania svojich činností pre dosiahnutie vysokej efektívnosti a produktivity. Právne požiadavky týkajúce sa bezpečnosti na pracovisku, ako aj enviromentálne, technické, ľudské a dočasné usmernenia - toto bolo potrebné vziať do úvahy. Najväčším prianím pracovníkov bolo, aby bolo svetlo príjemné na pohľad, aby sa zvýšila intenzita a podanie farieb vrátane vysokej spoľahlivosti.    

Bol vybraný koľajnicový LED systém, vysoko efektívny líniový systém vhodný do výroby, skladov a predajných plôch. Svietidlá boli dodané pre 1:1 výmenu za pôvodné svietidlá a preto mohli byť rýchlo namontované na existujúce koľajnice. Počas troch dní bolo všetkých 800 lineárnych žiariviek vymenených za 335 LED svietidiel so širokou, respektíve úzkou optikou. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov bola zvolená kombinácia oboch optík, individuálne pre jednotlivé časti výroby, stroje a sklady. Vysoká hodnota podania farieb (>80) znamená zvýšenie kvality pri tlačiarenskej práci. Zvýšenie intenzity z 200-300 luxov na približne 600-700 luxov zvyšuje bezpečnosť, pohodu a celkový komfort zamestnancov. Okrem všetkého sa inštalácia vykonala na úpravu v budúcnosti. V prípade potreby je možné doinštalovať riadiaci systém, ktorý dokáže zvýšiť úsporu energie a tak znížiť náklady. 

Vďaka vysokej efektivite (až 117 lm/W) LED svietidiel, Koopmanndruck dosiahol úsporu na energiách vo výške 67% v porovnaní so spotrebou pôvodných fluorescentných žiariviek. Produkcia CO2 emisií bola znížená o 70% na absolútne minimum. Spoločnosť predpokladá úspory okolo 27 000 € ročne, čo predstavuje návratnosť investície iba 3,5 roka. Zamestnanci ocenili príjemné svetlo a kvalitu osvetlenia. Čo sa tlačiarní týka, LED osvetlenie zabezpečuje excelentné podanie farieb, ďaleko presahujúce štandardy. Celkový výsledok inštalácie nového osvetlenia je veľmi pozitívny. Zamestnanci centrálneho skladu sa tiež pýtali ich vedenia či nemôžu prejsť na LED osvetlenie.