Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.276.071
42.013
ton emisií CO₂
0084025,206
MWh

LED Modernizácia osvetlenia v predajni oblečenia Hemtex Švédsko

Spoločnosť Hemtex bola založená vo Švédsku v roku 1973 a dnes je jedným z popredných maloobchodných predajní v severských štátoch, ktoré ponúkajú domáci textil ako sú vankúše, prikrývky, posteľná bielizeň atď. Hemtex má v severských krajinách približne 160 obchodov, ako aj dobre navštevovaný internetový obchod.

LED Modernizácia osvetlenia v predajni oblečenia Hemtex Švédsko

Projekt

Obchod Hemtex v meste Sisjön v Göteborgu potreboval modernizáciu osvetlenia. Dôležité bolo znížiť spotrebu energie, pretože obchod stále používal neefektívne halogenidové žiarovky. Staré svietidlá boli preto nahradené LED osvetlením. Technológia LED je o 30-70% účinnejšia ako tradičné maloobchodné svietidlá a ponúka dlhú účinnú životnosť.

Riešenie

Pokiaľ ide o nové svietidlá, Fagerhult si vybral štýlový bodový reflektor Touch Midi v bielej verzii. Svietidlá prispeli k zjednotenému a čistému vzhľadu stropu s osvetlením, ktorý dopĺňa vzhľad nového tovaru a vytvára príjemnú atmosféru obchodu, z ktorého nechcete odísť.

Výsledkom modernizácie je nový vzhľad, pri ktorom sa dbalo na dobré osvetlenie, zníženie nákladov na údržbu a nízku spotrebu energie. Pred inštaláciou LED svietidiel bol príkon svietidiel v obchode až 30 W na meter štvorcový, dnes sa toto číslo znížilo na 19 W na meter štvorcový. To znamená dosiahnutie značných úspor energie a zlepšenie komfortu osvetlenia.