Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.275.882
42.012
ton emisií CO₂
0084023,860
MWh

LED modernizácia prináša významné úspory nemocnici v meste Brighton

Univerzitné nemocnice v Brighton a Sussex očakávajú úspory cez 21 000£ vďaka výmene svietidiel v niektorých častiach budovy.

LED modernizácia prináša významné úspory nemocnici v meste Brighton

Univerzitné nemocnice v Brighton a Sussex očakávajú úspory cez 21.000£  vďaka výmene svietidiel v niektorých častiach budovy.

Návratnosť investície je v niektorých oblastiach nižšia ako 2 roky. Program modernizácie, inštálacia moderných LED svietidiel, pomohol znížiť spotrebu energie o 68% a významne znížil náklady na údržbu.

Náročná kombinácia ambicióznych záväzkov znižovania emisií uhlíka a stále obmedzených rozpočov, ktorým čelí odvetvie zdravotníctva, vkladá na energeticky-úsporne riešenie vďaka osvetleniu väčší dôraz ako kedykoľvek predtým. Nemocnica v Brighton a Sussex označujú LED technológiu ako "technológiu ktorá ponúka veľké úspory na energiách a údržbe pri minimálnej úprave pôvodnej sústavy." a preto sa rozhodli vymeniť tradičné osvetlenie na parkoviskách, umyvárňach, kanceláriach a chodbách v Royal Sussex County Hospital za efektívne LED svietidlá.

Znižovanie spotreby energie je mimoriadne dôležitá oblasť v nemocnici keďže sa kvôli bezpečnosti a ochrane zdravia musí svietiť 24 hodín denne, ako napríklad v toaletách a parkoviskách. Špeciálne LED svietidlo, ktoré sa použilo pre parkovisko spotrebuje iba 49W a ponúka veľmi kvalitné svetlo so životnosťou minimálne 7 rokov. V porovnaní s predchádzajúcím osvetlením kde boli použité 150W výbojky so životnosťou 2 roky je úspora na energiách a údržbe okolo £17,000.

Výhody, ktoré LED technológia ponúka aj pri hygiene a starostlivosť o pacienta sú tiež veľmi dobrým argumentom v tomto sektore. Napríklad LED stropné panely, ktoré sú inštalované v nemocnici majú jednoduchý a rovný povrch a čistia sa oveľa ľahšie ako konvenčné trubicové svietidlá. Naviac vyžarujú čistejšie, bielejšie a viac prirodzenejšie svetlo, to znamená viac komfortné prostredie pre pacientov a pracovníkov. Denné svetlo, ktoré LEDky dokážu napodobniť má pozitívny psychologický dopad čo je aj dobre zdokumentované.

S dobrými skúsenostami s pacientami, spotrebou energie nižšou o 68% a životnosťou 50 000 hodín sú finančné a enviromentálne výhody LED programu jasné. Barry Kearton, PFI Estates Manager, Brighton a Sussex University Hospital Trust, určite vidí výhody: "Výmena za LED nepriniesla iba úsporu nákladov v čo sme verili, ale aj značné zníženie spotreby energie čo reprezentuje aj našu ideu znižovať emisie uhlíka."