Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.659.996
258.781
ton emisií CO₂
0517561,031
MWh

LED osvetlenie oslňuje most štadióna Mercedes-Benz

Podľa vedúcich projektu je most mimoriadne pútavý a funkčný. Navyše sa celý rozžiari podľa detailov projektu.

LED osvetlenie oslňuje most štadióna Mercedes-Benz

Nové budovy, ktoré sa stavajú vôbec nedbajú o nákladovú efektívnosť. LED svetlá hrajú neodmysliteľnú úlohu pri znižovaní nákladov a vytváraní ekologického miesta. Nový most pre chodcov sa pripája k zoznamu nákladovo efektívnych architektonických krás. Most sa nachádza na severozápadnom okraji štadiónu Mercedes-Benz o hodnote 1,5 miliardy dolárov v centre Atlanty a prechádza ponad Northside Drive.

Hadovitý, ADA kompatibilný most financovaný mestom bol navrhovaný a upravovaný spolu s prácami na priľahlom dvore Home Depot Backyard, zelenom priestore pre spoločenské stretnutia, spoločenské podujatia a rekreáciu. Most sa na oboch koncoch zatáča do špirály a preklenuje päťprúdovú Northside Drive, ktorá spája nový štadión so stanicou Vine City MARTA, neďaleko je parkovisko a susedné oblasti.

Hlavným lákadlom mosta bude LED osvetlenie. Osvetlenie umiestnené na strope vo vnútri tunela obmýva vnútorný strop a steny pomocou ovládateľných farebných LED svetiel. Toto svetlo preniká do kovového plášťa a vytvára vnútornú žiaru krytu.

Vonkajšia časť krytu mostíka a rampy sú obklopené neprerušeným ovládateľným farebným LED pásovým osvetlením, ktoré zintenzívňuje pohyb pozdĺž hadovitého tvaru mosta. Farebné LED osvetlenie pozdĺž mosta je možné prispôsobiť pre špeciálne udalosti, festivaly a sviatky.

Umelý trávnik je tiež inštalovaný na svahu, v strede východnej špirály, v snahe „minimalizovať údržbu a poskytnúť jedinečný povrch na implementáciu dočasných log a bannerov pre udalosti, festivaly a sviatky“, ako uvádza tím architektov.