Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.604.633
258.565
ton emisií CO₂
0517129,299
MWh

LED osvetlenie používané celosvetovo na vertikálnych farmách na podporu miestneho zásobovania potravinami

Použitím LED osvetlenia sa poľnohospodárske činnosti môžu vykonávať na miestach s náročnými podmienkami na zabezpečenie miestnych zdrojov potravín a znižovanie dovozných vzdialeností. Vertikálne farmy boli zriadené na celom svete s cieľom vyrábať potraviny s vyššou účinnosťou a menším množstvom odpadu.

LED osvetlenie používané celosvetovo na vertikálnych farmách na podporu miestneho zásobovania potravinami

Spoločnosť Agritech Intelligent Growth Solutions (IGS) v Škótsku predstavila prvú vertikálnu farmu v oblasti a vyhlásila, že je najpokrokovejšou vnútornou farmou na svete s patentovanou energetickou a komunikačnou technológiou. Podľa verzie IGS môže byť vertikálna farma monitorovaná prostredníctvom platformy pozostávajúcej z patentovaných elektrických, elektronických a mechanických technológií spravovaných platformou SaaS & data používajúcou AI. Riešenie pomôže znížiť spotrebu energie o 50 percent v porovnaní s iným interiérovým rastlinným systémom.

Vertikálne hospodárenie bolo navrhnuté tak, aby obmedzilo plytvanie vodou, eliminovalo používanie pesticídov a skrátilo vzdialenosti dovážania jedla tým, že umožnilo pestovať čerstvú zeleninu na mieste spotreby, čo vedie k zníženiu množstva potravinového odpadu o 90%. Vertikálna farma IGS sa nachádza na inštitúte James Hutton, ktorý je výskumným zariadením pre výskum plodín, kde výskumníci budú spolupracovať s tímom IGS, aby preskúmali účinky rôznych druhov svetiel na zvýšenie množstva a kvality plodín.

Medzitým v Las Vegas start-upová spoločnosť Oasis Biotech premenila opustenú priemyselnú budovu na jednu z najväčších vertikálnych poľnohospodárskych fariem v Spojených štátoch. Vertikálna farma poskytuje svoje zbory reštauráciám vo Vegas od jej otvorenia v júli. S inštalovaným LED osvetlovacím systémom a kontrolovaným vnútorným prostredím môže farma pestovať čerstvé zeleniny po celý rok.