Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.275.981
42.012
ton emisií CO₂
0084024,567
MWh

LED riešenie šetrí energiu v parkovacom dome v Northampton

Parkovací dom St Micheal v Northampton zaznamenal 75% zníženie spotreby elektrickej energie vďaka LED riešeniu.

LED riešenie šetrí energiu v parkovacom dome v Northampton

Parkovací dom St Michael v Northampton zaznamenal 75% zníženie spotreby elektrickej energie vďaka LED riešeniu.

Parkovací dom St Michael v Northampton zaznamenal obrovské zníženie spotreby energie zmenou na LED osvetlenie. Tak veľmi, že pokles na spotrebe elektriny vyvolalo telefonát od dodávateľa energie, ktorý si myslel a veril, že všetky svietidlá museli prestať fungovať. Prechodom na LED sa očakáva zníženie spotreby na parkovisku až o 75% čo predstavuje £17,800 ročne. 

Člen rady John Caswell, zástupca vedúceho Northampton Borough Council a člen vedenia pre životné prostredie uviedol:"Pár týždňov potom ako sme spravili zmenu nás kontaktoval náš dodávateľ elektriny a oznamoval nám, že niekoľko svietidiel muselo prestať fungovať lebo zaznamenali dramatický pokles spotreby energie. Nielen, že sú obrovské úspory na elektrine - a výsledne úspory na nákladoch - to je jasné, ale aj významne nižšie náklady na údržbu budú mať dopad na naše zníženie nákladov." 

St Michael je prvé parkovisko v tejto oblasti, ktoré má nainštalované LED osvetlenie. Existujúce dvojité 70W lineárne žiarivky boli nahradené s dvojicou 23W LED jednotkami, spotreba sa na špeciálnych parkovacích svietidlách znížila zo 178W na 46W a spotreba na schodištiach na polovicu. 

Člen rady Caswell pokračuje:"So životnosťou 60 000 hodín bude údržba počas 10 rokov iba čistenie, v porovnaní s lineárnymi žiarivkami, ktoré je nutné vymieňať pravidelne každé dva roky. Výsledok pre St Michael parkovisko je, že každodenné činnosti budú oveľa menej narušované."