Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.595.971
258.531
ton emisií CO₂
0517061,754
MWh

LED svietidlá osvetlujú výrobné priestory Black&Decker

Po dvoj ročných skúsenostiach s LED technológiou sa rozhodli pre osvetlenie celej výrobnej haly.

LED svietidlá osvetlujú výrobné priestory Black&Decker


Po dvojročných skúsenostiach s LED technológiou sa rozhodli pre osvetlenie celej výrobnej haly.


Black&Decker, jedna z popredných spoločností elektrického náradia na svete, je svetovo známa pre svoju rýchlosť inovácii a sile marketingu. Ich agresívne prezentovaný nový produkt sa vždy umiestní na čele daného odvetvia. Teraz, "drive" spoločnosti pre nové produkty je rovnako použitý aj pri príjmaní nových technológii, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.

LED je jedna z oblastí, na ktorú sa B&D zamerala. V roku 2010 sa spoločnosť, po dôkladnom výskume a študovaní, rozhodla vymeniť kancelárske svietidlá za LED svietidlá. Počítačom prevedená simulácia osvetlenia ponúkla B&D viacero možností. Dôležité faktory ako zvýšenie intenzity osvetlenia, požadovaná návratnosť investície a krátke splácanie rozhodli, že sa B&D rozhodli pre možnosť použiť 14W LED trubice, ktoré nahradia 44W (36W lineárna žiarivka a 8W pre predradník). Po niekoľkých mesiacoch od tohto rozhodnutia sa inštalácia vykonala. Dnes, všetky svietidlá sú v perfektnom stave, šetria spološnosti Black&Decker na faktúrach za elektrinu pre kancelárske priestory viac ako 68% a nesmierne množstvo bolesti hláv oddelenia údržby z dôvodu žiadnych telefonátov typu:"nefunguje tu svetlo".

Výmena kancelárskych svietidiel je len začiatok cesty B&D s LED technológiou. Ďalšia fáza výmeny sú tri výrobné haly s priemyselným LED svietidlom určeným pre vysoké prevádzky spojené s nízkou energetickou náročnosťou. Pôvodný systém vo výrobe sa skladal z 250W halogenidových výbojok. Spoločnosť sa rozhodla vymeniť ich za lineárne žiarivky o výkone 135W. Nanešťastie bol pokles osvetlenia veľmi rýchly čo potvrdilo veľa uživateľov priemyselných svietidiel s lineárnymi žiarivkami. Opäť sa B&D rozhodol navrhnúť riešenie s LED svietidlami. Výsledok boli 45W LED svietidlá určené do vysokých stropov. Návratnosť investície sa pohybovala okolo 18 mesiacov a úspora predstavuje hodnotu vyššiu ako 65%. Celková rozloha všetkých hál je 75 000m2. Po roku a pol nezaznamenali žiadny úbytok svetla.