Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.059.669
41.242
ton emisií CO₂
0082484,378
MWh

Letisko v Debrecíne získalo nový systém LED osvetlenia

Na odbavovacej ploche medzinárodného letiska v Debrecíne je nainštalovaný najmodernejší svetelný systém. Nové LED svietidlá dokážu lepšie osvetliť oblasť a sú vysoko energeticky efektívne, pričom spĺňajú všetky medzinárodné požiadavky.

Letisko v Debrecíne získalo nový systém LED osvetlenia

Významný rozvoj bol plánovaný pre druhé najväčšie letisko v Maďarsku neskôr v tomto roku. Osvetlenie pred letiskom je súčasťou tej istej schémy, ktorá umožní medzinárodnému letisku v Debrecíne mať viac parkovacích miest ako predtým, a tak bude môcť obsluhovať viac letov, čím sa zvýši kapacita letiska.

Odbavovacia plocha je oblasť letiska určená ako parkovisko pre lietadlá. Používa sa tiež na nakladanie a vykladanie nákladov a tankovanie lietadiel. Osvetlenie parkovacej plochy lietadiel po zotmení bez tieňov je nevyhnutné pre manipuláciu s batožinou a iné činnosti.

Odbavovacia plocha letiska Debrecen má rozlohu 23 500 metrov štvorcových a môže pojať naraz 13 lietadiel. Predtým bola parkovacia plocha osvetlená reflektormi s halogenidovými výbojkami a mobilnými riešeniami umiestnenými na 30 metrových oceľových stožiaroch, ale niektoré parkovacie miesta zostali v noci zatienené.

Teraz je 30-metrový stĺp preč, nahradený siedmimi 20 m vysokými oceľovými stĺpmi na severozápadnej strane a siedmimi 24 metrov vysokými oceľovými stĺpmi na juhovýchodnej strane. V rámci osvetľovacej sústavy boli na vrch stĺpov umiestnené aj obrysové LED svetlá a prekážkové svetelné návesti.

Renovácia osvetlenia prostredníctvom nového systému LED osvetlenia je súčasťou významného vývoja, ktorým v tomto roku prejde druhé najväčšie letisko v Maďarsku. Súčasťou plánu rozvoja je výstavba nového plotu, novej hasičskej zbrojnice, obnova terminálu letiska a obstaranie bezpečnostného vybavenia pre cestujúcich.