Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.177.112
41.660
ton emisií CO₂
0083320,594
MWh

Letisko v Dubline modernizuje svetelné zdroje pomocou LED

Modernizácia spočivala vo výmene starej technológie za novú. 150W žiarovky boli nahradené za 7W LED svetelné zdroje. Táto výmena prináša viac ako 95% úsporu energie a zníženie nákladov na údržbu..

Letisko v Dubline modernizuje svetelné zdroje pomocou LED


O projekte...


Klasické žiarovky ako "stará" technológia bola využívaná na mostoch a na pohyblivých rampách, ktoré spájali lietadlá a letiskové terminály. Halogénové žiarovky sú maximálne neefektívne, 95% energie sa spotrebuje na tvorbu tepla a len iba 5% na svetlo. Sú náchylné na rozbitie v dôsledku vibrácii a preto niesú ideálne pre rampy, ktoré sú v pohybe neustále. Zo zdravotných a bezpečnostných dôvodov je výmena zaujímavá keďže na mostoch sa svieti 24/7 a preto modernizácia za LED prináša obrovskú úsporu energie.

LED svietidlo má životnosť minimálne 30.000 hodín a záruku 5 rokov pričom výmena za existujúcu žiarovku je veľmi jednoduchá, nepotrebujete ani elektrikára! Dublinské letisko potvrdilo, že ušetria cez 11 000 € ročne na základe nižšej spotreby zdroja (úspora 143W/kus, cena KWh energie 0,10€). 

Pán Damien Garry, System Manager - správa majetku na letisku v Dubline hovorí: " Boli sme už frustrovaný z toho, že na našich 19 mostoch vypadávali klasické žiarovky pravidelne po niekoľkých týždňoch - čo prinášalo aj stratu veľa údržbových hodín. Vďaka pánovi Des Byrne na nákupe sme mali na skúšku 7W LED žiarovku a cez rok sme ju testovali bez jednej reklamácie do dnešného dňa. Sme spokojní s výsledkom. Je zrejmé, že modernizácia nám prinesie veľkú úsporu a samotná výmena nebude potrebovať žiadny komplikovaný zásah."