Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.603.626
258.561
ton emisií CO₂
0517121,453
MWh

Logistická spoločnosť znižuje náklady na osvetlenie na tretinu, zvyšuje ochranu a pracovné prostredie s LED svietidlami

Francúzska spoločnosť Noyon Solutions Logistiques sa pýši firemnou politikou pomáhať zákazníkom šetriť čas a peniaze počas rozširovania ich organizačných schopností. Ako základná súčasť tejto misie je neustále znižovanie nákladov, zvyšovanie výkony a vytvoriť viac produktívne prostredie.

Logistická spoločnosť znižuje náklady na osvetlenie na tretinu, zvyšuje ochranu a pracovné prostredie s LED svietidlami

Spotreba energie sa znížila na 33%

Výzva

2 000m2 skladových priestorov v Mondeville boli v úzkych uličkách osvetlené s 26 sodíkovými svietidlami vo výške približne 10 mestrov a boli používané 16 hodín denne, päť dní v týždni. Stará svetelná sústava, ktorá potrebovala časté a nákladné výmeny zdrojov s využitím vozíka, si vyžiadala značné časové oneskorenie pre vrátenie do pôvodného plného osvetlenia. Navyše, staré osvetlenie generovalo teplo, ktoré znižovalo komfort pracovného prostredia a veľa zamestnancov sa sťažovalo aj na nízku kvalitu osvetlenia pri čítaní štítkov.

Riešenie

Pán Noyon, riaditeľ spoločnosti, vykonal testy s špeciálnymi LED svietidlami určenými pre veľké výšky pred rozhodnutím urobiť investíciu. Merania a potencionálne úspory na spotrebe potvrdili potenciál nového osvetlenia: navrhnuté len 150W svietidlá v porovnaní so sodíkovými, ktoré spotrebujú 480W vrátane predradníka, LED svietidlá môžu priniesť ihneď a značné úspory na energii.

Výsledok 

Spotreba na energiách bola zredukovaná na 33%, pričom celkový príkon bol znížený z 12 480W na iba 3 900W. Naviac, okamžitá distribúcia svetla z LED svietidiel zvyšuje efektivitu v sklade, pretože zamestnanci nemusia ďalej čakať na plnú intenzitu pri každom zapnutí. S týmto spojená je aj ďalšia úspora, ktorú môžu zamestnanci priniesť lebo vypínanie svietidiel neprinesie stratu času.   

Report od zamestancov, ktorý si dal vypracovať pán Noyon dokazuje zvýšenú produktivitu, a poukazuje na to, že stabilné a komfortné svetlo z lediek zvyšujú koncentráciu a redukuje teplo pre lepšie pracovné prostredie.