Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.605.858
258.569
ton emisií CO₂
0517138,855
MWh

Manchester Airport Terminal 2

Výsledkom modernizácie je 50% úspora na energiách v porovnaní s pôvodnou sústavou, zvýšená kvalita osvetlenia a návratnosť investície menej ako tri roky.

Manchester Airport Terminal 2

Výsledkom modernizácie je 50% úspora na energiách v porovnaní s pôvodnou sústavou, zvýšená kvalita osvetlenia a návratnosť investície menej ako tri roky.

“Náš program o úspore na energiách sa zameriava na zníženie emisií CO2 o 25% v porovnaní s rokom 2006”, vysvetľuje facilities manager Andy Sheridan. "Osvetlenie je významný producent CO2 u nás a preto sme v minulosti využili LED technológiu na malé projekty v exteriéri. Toto je naše prvé použitie LED na verejnom priestore vo vnútornej časti letiska."

Celkovo sa vymenilo 2 498 svietidiel a ďalších 1 356 nadbytočných svietidiel. Celkovo sa inštalovaná spotreba elektriny znížila o 2 225 879 kWh čo predstavuje zníženie produkcie CO2 o 1206 kg ročne. Významné úspory vznikajú na údržbových nákladoch vďaka dlhej životnosti LED zdrojov. 


Všetky nové svietidlá sú vybavené funkciou DALI a sú pripravené na inštaláciu pomocou management systému osvetlenia. "Máme špecifické požiadavky na kontrolný systém a rozhodli sme sa pre dodanie vlastného systému osvetlenia, ktorý je ovládaný pomocou DALI technológie, takže máme funkciu digitálneho stmievania a ďalšie funkcie ovládania svietidiel," pokračuje Andy Sheridan. "Osvetlovací kontrolný systém bude integrovaný do nášho hlavného letového systému a bude možné meniť intenzitu osvetlenia na základe počtu pasažierov a tým maximalizujeme možnosť úspor na energiách vďaka tomu, že budeme svietiť len keď budeme potrebovať.

"Odozva na nové osvetlenie je veľmi pozitívna. Ľudia z ostatných terminálov nás prosia, aby sme sa poponáhlali s výmenou ich osvetlenia."