Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.015
42.425
ton emisií CO₂
0084850,757
MWh

McCain mrazené potraviny - sklad v meste Scarborough využíva LED osvetlenie

McCain chcel energeticky úsporne riešenie pre osvetlenie v jeho chladenom sklade v Scarborough, UK.

McCain mrazené potraviny - sklad v meste Scarborough využíva LED osvetlenie

McCain zvolil energeticky úsporne riešenie pre osvetlenie v jeho chladenom sklade v Scarborough, UK.

Projekt bol vytvorený v spolupráci s Carbon Action Yorkshire, Constellation Lighting a Yorkshire Forward pre lepšie a energeticky úspornejšie riešenie osvetlenia.

McCain Foods osvetlovali pôvodne chladený sklad pomocou 36 x 400W sodíkových výbojok vo výške 10 metrov.

LED svietidlá boli vybrané pre ich jasné vyžarovanie s teplotou chromatickosti 5,800K, nastaviteľné LED panely, robustnú konštrukciu a minimálnu 90W spotrebu. Každá 400W sodíková výbojka bola nahradená týmto svietidlom a konečný výsledok bol ohromujúci.

LEDky neznížili iba priamu spotrebu elektriny svietidiel ale rovnako majú aj pozitívny efekt na teplo vo fabrike. S týmto tepelným efektom každý sodík spotreboval 5,723 kWh elektriny ročne, kdežto LEDkám stačí iba 841 kWh, čo reprezentuje úsporu 85%!

Pri cene 0,10£/kWh je ročná úspora po inštalácii LED technológie cez 18,000, čo znamená že návratnosť investície je 1,9 roka (vrátane všetkých nákladov na inštaláciu). 

LED svietidlá sa osvedčili ako spoľahlivé a nevyžadujú žiadnu údržbu, čo je úplny opak ako pri sodíkových. Toto prináša spoločnosti McCain Foods dodatočné úspory.

Doba zopnutia iba 100ns dokáže priniesť daľšiu možnosť ako usporiť. Táto vlastnosť ponúka využiť dodatočne ovládanie pomocou senzorov, čo znamená, že pri žiadnom pohybe osôb sa svietidlá vypnú a úspora energie tým pádom narastá.  

Zvýšenie kvality osvetlenia cez dennú teplotu farieb 5800K pomáha v chladenom sklade ľahšie čítať štítky a to vytvára pozitívne pracovné prostredie a zvyšuje bezpečnosť na pracovisku.