Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.176.868
41.659
ton emisií CO₂
0083318,862
MWh

McDonald´s Amsterdam Southeast sa rozhodol pre LED riešenie

McDonald´s: svetový líder v oblasti trvalej udržateľnosti za "Good Food Fast"

McDonald´s Amsterdam Southeast sa rozhodol pre LED riešenie

McDonald´s: svetový líder v oblasti trvalej udržateľnosti za "Good Food Fast" 


McDonald´s Holandsko práve modernizuje a redizajnuje interiérovú časť a exteriér všetkých svojich reštaurácii v Holandsku. V reštaurácii na Muntbergweg v Amsterdame Southeast je kladený zvlášť dôraz na trvalo udržateľné zdroje. Ide o prvú holandskú pobočku, ktorá spĺňa európske požiadavky pre udržateľnosť a aby mohla získať platinové ocenenie. Energeticky účinné LED svietidlá hrajú v tomto dôležitú rolu, ale aj rekuperácia tepla, solárne panely a energeticky účinná klimatizácia. 

Výzva

"Chceli sme byť ideálnym príkladom v oblasti udržateľnosti a kvality životného prostredia." povedala Barbara van der Kolk, správca budov v McDonald´s Holandsko. Pobočka v Amsterdame Southeast je "firemná reštaurácia" čo znamená, že je jedna z 21 reštaurácii, ktorú spravuje samotný McDonald´s Holandsko. Nové koncepty sa často skúšajú v týchto reštauráciách.

Riešenie   

Spoločnosť Philips bola oslovená na vypracovanie svetelného návrhu. Barbara van der Kolk: "Philips je veľká, stabilná spoločnosť s obrovskými skúsenosťami a s najväčším portfóliom LED svietidiel." LED svietidlá boli použité takmer všade vo vnútri i mimo reštauráciu vonku s dôrazom na zachovanie pôvodného rozmiestnenia. Cez sto vysoko energeticky účinných MASTER LEDspot bolo použitých v interiéri budovy. Po niekoľkých testovaniach sa zhodli, že najlepšia voľba bude farba svetla 2700K. LEDspot je žiarovka, ktorá zvýši intenzitu osvetlenia pri vstupe a výrazne znižuje náklady pretože nie je nutné, aby sa menilo celé svietidlo. Mnoho rôznych druhov MASTER LED žiaroviek bolo použitých, ktoré výrazne znižujú spotrebu a zvyšujú kvalitu osvetlenia. V toaletách, telocvični a na ihrisku boli použité štandardné LED downlighty. LuxSpace mini so skleneným krytom boli použité pod markízou. V exteriéri boli použité LED svietidlá Koffer a na parkovisku svietidlá SpeedStar.

Výhody

"Naša reštaurácia McDonald´s v Amsterdame Southeast je vlajkovou loďou v oblasti trvalej udržateľnosti vďaka niekoľkým energeticky úsporným projektom. Súčasťou je aj LED osvetlenie. Výsledný efekt je 70% úspora na nákladoch na osvetlenie a návratnosť investície je menej ako dva roky," dopĺňa Barbara van der Kolk. "Toto je dôležitý vlajkový projekt, ktorý sa bude určite implementovať v celom Holandsku."