Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.597.811
258.538
ton emisií CO₂
0517076,106
MWh

Mesto Eindhoven prvý krát zvolil LED technológiu pre pouličné osvetlenie

Od konca marca sa v Catharinaplein, Eindhoven využíva pouličné osvetlenie FreeStreet od spoločnosti Philips. Príjemná atmosféra námestia je vhodná na stretnutia ľudí aj vďaka vhodnému umiestneniu svietidiel medzi stromami.

Mesto Eindhoven prvý krát zvolil LED technológiu pre pouličné osvetlenie


Eindhoven sa rozhodol pre FreeStreet LED osvetlenie pretože sa prispôsobujú tomu, ako sa ľudia pohybujú a správajú


 "Myslím, že je to dobrý príklad technického pokroku," hovorí Mary-Ann Schreurs, Mestský výkonný radca pre inovácie, kultúru a verejných priestorov v meste Eindhoven. "Na jednej strene ťažíme s minimálnym použitím svetelných bodov čo pre nás umožňuje vytvoriť dalšie verejné priestory pre chodcov a cyklistov. Na druhej strane svetlo, ktoré LED svietidlá vyžarujú prispievajú k príjemnej atmosfére vo večerných hodinách.

"Ďalším dôležitým aspektom pre nás bolo, že LED osvetlenie je stabilné a energeticky efektívne," hovorí Schreurs"Okrem toho náklady na údržbu sú nižšie než u konvenčných riešení osvetlenia."

Nakoniec Schreurs hovori: "Nemyslím si, že si ľudia všimnú nové svietidlá, pretože im nebudú na námestí prekážať. Budú však mať možnosť viac využívať verejné priestory s príjemnou atmosférou, ktoré budú vo večerných hodinách výborne osvetlené.