Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.361
42.427
ton emisií CO₂
0084853,219
MWh

Modernizácia novej Danube arény v Budapešti s LED osvetlením

Danube aréna je vodný komplex v Budapešti. Plánoval ju Marcell Ferenc a postavená bola v rokoch 2015 až 2017. V areáli sa nachádzajú dva bazény s dlhými dráhami, hlboký bazén pre skoky do vody a bazén s krátkymi dráhami. Svietidlá Zumtobel a Thorn poskytli komplexu modernizáciu osvetlenia.

Modernizácia novej Danube arény v Budapešti s LED osvetlením

Be Light, miestna firma zaoberajúca sa návrhom osvetlenia, si vybrala sortiment výrobkov od spoločnosti Thorn a Zumtobel, aby sa rozsvietila jednotlivé bazény. V Danube aréne sú k dispozícii dva bazény plnej veľkosti, hlboký skokanský bazén a tréningový bazén a môže hostiť až 15 000 divákov. Firma zaoberajúca sa návrhom osvetlenia sa rozhodla pre LED osvetlenie, aby splnila požiadavky vysielania HDTV.

Projekt osvetlenia zahŕňa 280 reflektorov Altis LED od spoločnosti Thorn, ktoré osvetľujú hlavné bazény, zatiaľ čo tréningový bazén využíva 200 LED svietidiel CRAFT od firmy Zumtobel. Altis LED od spoločnosti Thorn je dodávaný s flexibilným optickým systémom, ktorý môže byť optimalizovaný pre rôzne aplikácie, a podľa Thornu, Altis LED reflektory sú dobre ovládateľné a môžu poskytovať dynamické svetelné scény. Okrem toho Thorn hovorí, že ľahký a kompaktný dizajn svietidiel Altis LED znižuje náklady na konštrukciu svietidla.

Vstupné a spoločné priestory majú 569 stropných svietidiel PERLUCE značky Zumtobel. Zumtobel tvrdí, že LED svietidlá CRAFT s vysokým výkonom využívajú jedinečné tepelné riadenie a konštrukcia podporuje dlhšiu životnosť. Podľa správ, spoločnosť vytvorila vnútorné časti a vzhľad svietidiel Craft od nuly aby maximalizovala účinnosť.

Osvetľovací systém pre celú arénu je digitálne riadený s použitím celkom 15 000 digitálnych adries, čo sa zhoduje s počtom divákov, ktorých môže aréna hostiť.

István Zentai, technický riaditeľ majstrovstiev sveta FINA v Budapešti, povedal: „Osvetlenie je jej kľúčovou súčasťou. Táto stavba ukazuje, ako môže byť svetlo najdôležitejším stavebným prvkom pre architektov. Tím kombinoval tvorivosť, technológiu a veľa tvrdej práce, aby to bolo správne. Vytvorili niečo veľmi špeciálne, na čo môže byť Budapešť naozaj hrdá.“