Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

11.848.249
40.490
ton emisií CO₂
0080979,012
MWh

Modernizácia osvetlenia v spoločnosti AXRO, Nemecko

Produkcia CO2 sa znížila o 79%. Je to impozantný výsledok pre spoločnosť AXRO

Modernizácia osvetlenia v spoločnosti AXRO, Nemecko

Projekt

Spoločnosť AXRO GmbH bola založená v roku 1990, vtedy ešte na mladom rozvíjajúcom sa trhu, ako špecializovaný predajca a distribútor kancelárskych potrieb a vybavenia. Od tej doby sme sa stali stredne veľkou firmou, ktorá ponúka profesionálne značkové riešenia, spotrebný materiál ako atrament alebo tonery a originálne náhradné diely. Asi 6.000 originálnych výrobkov môže byť okamžite dodaných zo skladu. Globálny vývoz do 50 krajích sveta predstavuje asi 45% našich celkových tržieb.

Ako súčasť svojho logistického konceptu, AXRO GmbH prevádzkuje klasický sklad s dvomi malými kanceláriami. Predchádzajúce riešenie osvetlenia pozostávalo z 20 rokov starej osvetľovacej sústavy s lineárnymi žiarivkami (58W), ktoré boli nainštalované pod betónovými trámami s rozstupom jeden meter. Usporiadanie regálov vo výške 7 metroch a celková výška stropu 9 metrov vytváralo predpoklady pre pravdepodobnosť poškodenia produktov umiestnených na najvyšších miestach. Rekonštrukcia osvetlenia bola vykonaná za účelom odstránenia tohto problému aj do budúcnosti.
Prvým cieľom bolo zvýšiť intenzitu osvetlenia a dosiahnuť čo najvyššie úspory nákladov na energiu a teda zabezpečiť aj významnú úsporu CO2. Zníženie uhlíkovej stopy bolo dôležité kvôli získaniu doplňujúcich dotácií od mesta Hamburg.

Riešenie

Rozhodli sme sa pre inovatívne riešenie Maxos LED, ktoré sa jednoducho a ľahko inštaluje a kombinuje vysokú účinnosť LED diód s inovatívnou optikou vhodnou pre rôzne aplikácie. Pre osvetlenie prístupu k regálom sme použili verziu s úzkym vyžarovaním a pre priestory slúžiace na manipuláciu s tovarom a dopravných uličiek bola zvolená optika so širokým uhlom vyžarovania. Moderné riadenie osvetlenia pomocou riadiacich prvkov Occuswitch DALI a Dynalite určuje nové štandardy pre trvalo udržateľné riešenia osvetlenia. Výsledkom je osvetlenie s možnosťou riadenia v celom priestore na základe prítomnosti osôb a denného svetla.
Pre ochranu pred poškodením bolo osvetlenie namontované priamo na strop medzi betónové nosníky.
Doplnením boli svietidlá Powerbalance inštalované v kanceláriách.
Robustné vodeodolné svietidlo Pacific LED bolo nainštalované vo vstupnom priestore pre nakladanie tovaru, zatiaľ čo vonkajšie osvetlenie bolo zabezpečené nainštalovaním neoslňujúcich svietidiel Luma.

Vďaka inovatívnym produktom a projektu osvetlenia od spoločnosti Philips, dokázala spoločnosť AXRO významne zlepšiť svoj vplyv na životné prostredie. Vysoko energeticky účinné riešenie Maxos LED (max. 117 lm/W) ponúka úspory energie vo výške až 67% v porovnaní s pôvodnými lineárnymi žiarivkami. Príkon bol znížený z 27.050 W na iba 8.899 W. Riadenie osvetlenia umožňuje dosiahnuť ďalšie úspory vo výške 37%, čo je výsledkom optimalizovanej prevádzkovej doby a ideálnej koordinácie denného svetla a systémového výkonu. Zamestnanci tiež profitovali z nového riešenia osvetlenia, ktoré viditeľne poskytuje dobré podanie farieb (Ra>80) a vyššiu intenzitu osvetlenia (do 500 lux). Nové riešenie poskytuje vyššiu kvalitu osvetlenia než bola pri predchádzajúcom riešení a to aj pri vyššej montážnej výške ako boli pôvodné svietidlá. Maximálne celkové úspory nového systému (LED osvetlenie + riadenie osvetlenia) predstavujú úctyhodných 1.027 EUR mesačne. Produkcia CO2 sa znížila o 79%. Je to impozantný výsledok pre spoločnosť AXRO a vynikajúci príklad partnerstva v rámci projektového tímu.