Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.656.293
258.766
ton emisií CO₂
0517532,151
MWh

Modernizované kancelárske LED osvetlenie

Vika Eiendomsforvaltning AS je správcovská spoločnosť v centre Osla. Ich portfólio zahŕňa spoločnosť Sandakerveien 114 a modernú administratívnu budovu so 6 podlažiami s celkovou rozlohou 6 000 metrov štvorcových, ktorá sa nachádza medzi Nydalen a Storo.

Modernizované kancelárske LED osvetlenie

Projekt

Vonkajšia časť budovy bola nedávno zrekonštruovaná, má novú fasádu a vonkajšie priestory. Návštevníci sa tiež stretnú s prerobeným hlavným vchodom. Vzhľadom na to, že priestor má niekoľko kancelárskych priestorov vo veľkom priestore, bola jasná potreba kvalitného pracovného svetla zabaleného v energeticky účinnom riešení. Moderná obnova interiéru, ktorá odzrkadľuje vynovený exteriér. Základné potreby projektu boli energeticky účinné riešenie s jednoduchým inštalačným procesom s bezdrôtovou komunikáciou.

Riešenie

Spolupráca medzi firmami Vika Eiendomsforvaltning AS a Fagerhult Nórsko pre projekt prišla prirodzene, pretože v predchádzajúcich projektoch už spolupracovali. V súlade s čistým a moderným dojmom, populárne LEDky Notor 78 od Fagerhultu nahradili existujúce svietidlá. Predchádzajúce svietidlá nemali konzistenciu farby svetla kvôli väčším rozdielom v teplotách chromatickosti, problém bol vyriešený s inštaláciou 4000K vo všetkých svietidlách Notor 78 LED, čo viedlo k oveľa čistejšiemu svetlu. Vytvárili tak efektívneho pracovné svetlo so skvelým dizajnom, ktoré tiež výrazne zlepšuje úsporu energie. S dôrazom na energetickú účinnosť boli svietidlá vybavené bezdrôtovým e-sense organickým riadiacim systémom Fagerhult, ktorý je vysoko efektívny a jeho inštalácia je jednoduchá. Skutočný plug and play systém, ktorý sníma prítomnosť osôb prostredníctvom IR. Výkon osvetlenia sa prispôsobuje množstvu denného svetla, čo zvyšuje energetickú účinnosť a je dokonalým riešením pre kancelárie s otvoreným priestorom. Možnosť zahŕňajúca všetky požiadavky projektu v jednom produkte.

V záverečnej fáze projektu boli inštalované reflektory (Blaze), downlighty (Gaze) a závesné svietidlá (Riff Bowl) od Atelje Lyktan, partnerov spoločnosti Fagerhult Group, aby zlepšili atmosféru.