Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.602.191
258.555
ton emisií CO₂
0517110,257
MWh

Múzeum Grevin nainštalovalo downlighty Ramo s LED čipmi od Seoul SunLike

Známe parížske múzeum voskových figurín teraz osvetľuje postavy od celebrít po vedcov pomocou SSL svietidiel s CRI 97, čím návštevníkom umožňuje zažiť živé farby a jemné detaily umeleckých diel.

Múzeum Grevin nainštalovalo downlighty Ramo s LED čipmi od Seoul SunLike

Spoločnosť Seoul Semiconductor odhalila nový projekt polovodičového osvetlenia (SSL) v múzeu Grevin v Paríži, ktorý využíva LEDky SunLike na osvetlenie voskových figurín celebrít. Francúzsky výrobca osvetlenia Ramo vyvinul downlighty použité v projekte, ktorých index podania farieb CRI-97 vedie k realistickejšiemu vzhľadu figurín, keďže návštevníci majú možnosť vnímať realistickejšie farby v porovnaní s predchádzajúcim osvetlením.

Seoul predstavil technológiu SunLike takmer pred dvomi rokmi, ako už názov napovedá, so spektrálnou distribúciou energie (SPD), ktorá napodobňuje prirodzené slnečné žiarenie v ľudskom viditeľnom spektre. Balené LEDky využívajú ultrafialové žiariče, niekedy nazývané pumpy, a špeciálnu zmes troch fosforov od spoločnosti Toshiba Materials zvanú Tri-R. Výsledkom je eliminácia modrej špičky spektra spoločnej pre fosforom-konvertované biele LEDky a rovnomernejšia energia v zelenej, žltej a červenej oblasti vizuálneho spektra.

Seoul zacieľuje so SunLike na náročné aplikácie a do tejto kategórie určite spadá osvetlenie múzea. Turistické atrakcie, ako napríklad Grevin, si spolu so známymi umeleckými múzeami vyberajú LED osvetlenie, aby zdôraznili detaily vystavených exponátov a zároveň priniesli výhody SSL ako úsporu energie a dlhodobú životnosť. Napríklad v roku 2013 pokryli veľký LED projekt v Rijksmuseum v Amsterdame, keď sa kvalita LED svietidiel dostatočne zlepšila, aby vyhovovala požiadavkám kurátorov.

Seoul uviedol, že v projekte Grevin prinášajú LEDky SunLike živé farby a kontrast, ktorý zvýrazňuje detaily, zatiaľ čo odstránenie modrej špičky spektra eliminuje rozptýlené odrazy a oslnenie, čo vedie Ramo k použitiu týchto LED. „LEDky SunLike série s prirodzeným spektrom od Seoul Semiconductor sú jedinečné výrobky, ktoré v našom priemysle predefinovali vysoko kvalitné osvetlenie s diferencovaným dizajnom,“ povedal Omar Rezki, predseda spoločnosti Ramo. „V spolupráci so spoločnosťou Seoul Semiconductor sa nám podarilo vytvoriť dizajn svietidla s vynikajúcim výkonom, aby sme poskytli optimálne riešenie osvetlenia pre jedinečné požiadavky Grevinského múzea v Paríži.“

Múzeum Grevin sa nachádza na Boulevard Montmartre. Exponáty siahajú od známeho vedca Alberta Einsteina cez zosnulé celebrity, ako je Michael Jackson, až po súčasné známe osobnosti, ako je Katy Perry.

Medzitým Seoul dosahuje úspech so SunLike v širokej škále aplikácií. LEDky boli použité na osvetlenie nástenných malieb v ruinách historických Pompejí. Rovnomerné spektrum má podľa Seoul tiež výhody v záhradníckom osvetlení a nedávno v Holandsku pokryli projekt, v ktorom pestovateľská spoločnosť zeleniny Rofianda využíva túto technológiu na zvýšenie úrody. Soul tiež zverejnil výskum z juhokórejskej lekárskej fakulty, ktorý naznačoval, že LEDky môžu priniesť výhody, ako sú zlepšené cirkadiánne obrazy pri aplikáciach osvetlenia pre zdravie a dobré životné podmienky.