Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.649.184
258.738
ton emisií CO₂
0517476,719
MWh

Nahkapaikka Oy - osvetlenie, ktoré podporuje predaj

Nahkapaikka Oy je rodinná firma, založená v roku 1976, ktorá ponúka topánky, kabelky, rukavice, opasky a peňaženky. Obchod nachádzajúci sa v obchodnej zóne Tuuri v strednom Fínsku je jeden z najväčších svojho typu v Škandinávii.

Nahkapaikka Oy - osvetlenie, ktoré podporuje predaj

Nahkapaikka začala plánovať svoje rozširovanie v lete 2014 spoločne s Kokema Design Oy. 

Plán bol postaviť nový predajný priestor o veľkosti 800 m2. Po rozšírení sa celková predajná plocha zväčšila na 2000 m2. V rovnakom čase sa kompletne modernizoval interiér spolu s osvetlením. Drevo, kov a akryl bol kombinovaný pri nábytku a dizajne interiéru. špeciálne bol kladený dôraz na funkčnosť nábytku a jeho dizajn a farbu.

Riešenie

Klient hľadal energetický efektívne, štýlové a funkčné riešenie osvetlenia, ktoré kompletne nový obchodný priestor, s dôrazom na značku, osvetlí s cieľom zvýrazniť produkty v najlepšom smere. 

LED technológia a moderný kontrolný systém bola prirodzená voľba pre túto predajňu. Kokema Design Oy, tvorca hlavnej myšlienky osvetlenia, spoločne s Fagerhult vybrali produkty a vytvorili funkčné, komfortné a atraktívne riešenie osvetlenia pre zákazníka.

Hlavné osvetlenie

Hlavné osvetlenie bolo implementované s čiernymi, závesnými Notor LED svietidlami s opálovými difúzormi. Minimalistický štýl a čistý dizajn s neprerušenou líniou svetla vytvára príjemný vizuálny efekt v priestore. Fagerhult dodal 780 metrov línií Notor do tejto predajne.

iTrack bol zvolený ako lištový systém. Energicky efektívny, flexibilný a štýlový dizajn boli hlavné dôvody v porovnaní s obyčajnou 3-fázovou lištou. Projekt pozostával z celkovo 820 metrov závesného iTrack systému s 530 kusmi čiernych Zone Evo reflektorov.

Špeciálne riešenie osvetlenia bolo vytvorené s použitím rôznych teplôt chromatičnosti. Svietidlá Notor s 4000K vytvára fresh a jasné hlavné osvetlenie predajne. Na zvýraznenie teplých tónov rôznych druhov kožených výrobkov a pre vytvorenie kontrastov pre variabilitu sa použili akcentné svietidlá s 3000K pomocou reflektorov Zone Evo. 

Smart riadenie

Nahkapaikka tiež aplikovala moderné DALI riadenie. Riadenie poskytuje vynikajúcu flexibilitu osvetlenia, napríklad sledovaním pohybu zákazníkov dáva možnosť meniť intenzitu osvetlenia stmievaním. 
Kombináciou novej technológie a dobre nastaveným kontrolným systémom vieme zlepšiť a podporiť predaj.