Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.606.880
258.573
ton emisií CO₂
0517146,824
MWh

Nokia a Current, člen skupiny GE, pripravujú použitie technológie Smart City v celej Kanade

Spoločnosť Nokia oznámila svoje obchodné partnerstvo so spoločnosťou Current, člena skupiny GE, v spolupráci s ktorou chcú zaviesť technológiu Smart City pre kanadské mestá na zlepšenie infraštruktúry a služieb občanov.

Nokia a Current, člen skupiny GE, pripravujú použitie technológie Smart City v celej Kanade

Spolupráca medzi týmito dvoma spoločnosťami umožní spoločnosti Nokia prístup k platforme CityIQ od Current-u, čo je technológia dátovej platformy postavená na prepojení vstavaných zariadení s internetom. Systém prepracuje verejné osvetlenie do digitálnej infraštruktúry, ktorá zhromažďuje údaje a distribuuje cenné informácie mestám prostredníctvom komunikačných sietí spoločnosti Nokia. S informáciami zhromaždenými platformou získajú mestá lepšie pochopenie na riešenie spoločných verejných problémov, ako je parkovanie a riadenie dopravy. Funkcia snímania tiež pomáha poskytovať informácie o počasí a monitorovať kvalitu ovzdušia.

Shawn Sparling, riaditeľ divízie Enterprise Sales spoločnosti Nokia v Kanade, povedal: "Reagujúca a flexibilná technológia je kľúčom k vytvoreniu inteligentnejších miest a zároveň umožňuje bezpečnejšie a udržateľnejšie prostredie. Dohoda so spoločnosťou Current je kľúčovým míľnikom v našom úsilí vybudovať bohatý a rôznorodý ekosystém vedúcich dodávateľov, aby sme zabezpečili dodávku špičkových riešení pre našich zákazníkov. "

Technológia Current bola použitá v San Diegu, Atlante, Portlande a ďalších mestách USA. Podľa spoločnosti Current, široké portfólio riešení Nokie pre pripojenie k internetu prinesie nové formy Smart City technológie v mestách.