Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.176.877
41.659
ton emisií CO₂
0083318,921
MWh

Nová vlajková loď obchodného reťazca Spar v „MOM-parku“ v Budapešti

Pre novú halu marketu obchodného reťazca Spar v Budapešti realizovala spoločnosť Zumtobel efektívny koncept LED-svetla, ktorý optimálne prezentuje tovar a zároveň vytvára atraktívne prostredie, v ktorom sa zákazníci cítia dobre a sú povzbudzovaní ku kúpe.

Nová vlajková loď obchodného reťazca Spar v „MOM-parku“ v Budapešti

Nová vlajková loď obchodného reťazca Spar v „MOM-parku“ v Budapešti je architektonicky nákladne skonštruovaná hala marketu, pri ktorej je v popredí zážitok zákazníka z nákupu.S týmto cieľom pred očami navrhla budapeštianska architektonická kancelária LAB5 pre supermarket veľkosti 2 000 štvorcových metrov vlnitý vzhľad dreveného stropu, ktorý prechádza do stenových regálov a zdôrazňuje veľkorysú, otvorenú štruktúru priestoru. Drevo vytvára príjemnú, prirodzenú atmosféru, v ktorej sa zákazníci cítia dobre. Plocha obchodu je vytvorená voľne stojacimi ostrovmi a pultmi, pri ktorých sa zákazníci informujú o ponuke a môžu nechať si poradiť. Prechody sú pritom vytvorené tak, že zákazníci, ktorí sa ponáhľajú, sa môže cez takzvané „To-Go-pulty“ pri vstupe dostať priamo do pokladne. Popri týchto sú na dlhšej ceste cez market umiestnené veľké obslužné pulty pre kupujúcich, ktorí majú viac času. S týmto konceptom sa zvyšuje spokojnosť zákazníkov. Podstatný prínos k zážitku z nakupovania vo vlajkovej lodi Spar poskytuje osvetlenie, ktoré nie je optimálne zinscenované iba pre tovar, ale tiež vytvára pozývajúce prostredie, v ktorom sa zákazníci radi zdržia dlhšie a cítia sa dobre. Spoločnosť Zumtobel realizovala v úzkom súlade s architektmi efektívne riešenie LED-svetla, ktoré sa úplne integruje do priestorovej architektúry a pomocou akcentového osvetlenia uvádza tovar na scénu.

Optické zvýraznenie jednotlivých tovarových skupín sa stará o oslovujúcu inscenáciu produktu a poskytuje orientačnú pomôcku pri nákupe. Okrem toho sa zdôrazňuje čerstvosť potravín cieleným použitím určitých farebných spektier. Na osvetlenie oddelenia lahôdok a regálov s vínom zvolila spoločnosť Zumtobel efektívne vysoko výkonné LED-žiariče: Natáčateľné žiariče VIVO LED „Tunable Food“ a vstavané svietidlá CARDAN „Tunable Food“ takto posúvajú citlivé potraviny ako mäso, saláma a ryba pomocou presného akcentového osvetlenia do lepšieho svetla. LED-koncept „Tunable Food“ spoločnosti Zumtobel umožňuje osvetlenie špecifické pre produkt a účinnú inscenáciu. Vďaka inovačnej technológii sa môže vhodná teplota farby nastaviť priamo v žiariči, pritom je už predprogramovaných desať farebných nastavení. To zaručuje autentickú reprodukciu príslušného produktu pri optimálnom rovnomernom rozdeľovaní svetla. Okrem toho žiarenie LED-svietidiel bez infračerveného a ultrafialového svetla šetrí čerstvé potraviny a znižuje škodlivý vývoj tepla. Tým zostane ovocie a zelenina dlhšie chrumkavé a mäso dlhšie čerstvé.

Pečivo, vínnu ponuku a pult so syrmi uvádzajú cielene do scény žiariče VIVO LED a CARDAN LED pomocou integrovanej technológie „Stable White“ s teplotou farby 3000 Kelvinov. Rovnomerné základné osvetlenie haly marketu preberá TECTON, flexibilný systém LED-svetelných pásov, v ktorých nosnej lište sú integrované svetelné nosníky, osvetľovacie prostriedky a reflektory. To umožňuje jednoduchú montáž a znižuje náklady na údržbu. TECTON bol prevažne zabudovaný ako samostatný svetelný pás v drevenom strope a medzi regálmi. To vytvára atraktívne začlenenie do architektúry a podčiarkuje charakter priestoru.

Ďalšou výhodou riešenia LED-svetla v Spar Budapešť je vysoký potenciál úspory energie. Použitím LED-svetiel sa dá v porovnaní s bežným systémom svietidiel ušetriť minimálne 40 percent energie. Navyše životnosť jedného LED-svetla spoločnosti Zumtobel činí minimálne 50 000 hodín – riešenie LED-svetla si takto takmer nevyžaduje údržbu.