Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.600.992
258.550
ton emisií CO₂
0517100,913
MWh

Nové LED osvetlenie kancelárskych priestorov inšpirované loftovými priestormi

Varner je jedným z popredných módnych spoločností v Škandinávii s približne 11 000 zamestnancami a 1 500 obchodmi v Nórsku, Švédsku, Fínsku, Dánsku, na Islande, Poľsku, Nemecku a Rakúsku. Varner sa skladá z rôznych konceptov napríklad A-Z, Bik Bok, Carlings, Cubus, Days Like This, Dressman, Dressman XL, Urban, Vivikes, Volt, Wow, Solo, Levi's Store, Nike Store a Denim & Supply.

Nové LED osvetlenie kancelárskych priestorov inšpirované loftovými priestormi

Projekt

Nové kancelárske priestory pozostávajú z troch kancelárskych blokov z osemdesiatych rokov, z ktorých má každý blok tri podlažia navzájom prepojené s atriami. Atria poskytujú priestory pre kaviarne a spoločné priestory. Okrem toho bolo pridané štvrté poschodie nazvané Loft. Celé poschodie je inšpirované loftom v New Yorku a využíva sa na vzdelávanie, konferencie, stretnutia a spoločenské udalosti.

Projekt začal ako projekt na kľúč, ale počas procesu sa osvetlenie stalo riešením riadeným staviteľom. Popis projektu, na ktorom bola pôvodná ponuka založená, sa postupne odložil. V spolupráci s firmami Joakim Varner, Fagerhult a PowerTech boli vyvinuté konečné riešenia osvetlenia.

Riešenie

Celý projekt je charakterizovaný snahou o dobrú kvalitu dizajnu a materiálov s túžbou vytvoriť úžasnú budovu.

Od začiatku mal staviteľ silnú túžbu používať "track system" aj v otvorených priestoroch kancelárií. Preto bolo vyvinuté špeciálne svietidlo Closs Delta, ktoré sa hodí pre systém Fagerhult iTrack-rail. Ďalším unikátnym riešením sú LED svietidlá AllFive umiestnené nad stropnými kovovými mriežkami v bufetoch a jedálňach, ktoré poskytujú celkové osvetlenie, často kombinované s bodovým osvetlením. Toto riešenie vytvára vzor svetla a tieňov v miestnosti.

Vonkajšie priestory v okolí budovy sú osvetlené tak, aby vytvorili príjemné prostredie pre 400 zamestnancov a súčasne skrášlili samotnú budovu.