Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.272
42.426
ton emisií CO₂
0084852,589
MWh

Nové LED osvetlenie kinového komplexu Jaarbeurs v Utrechte

Spoločnosť Kinepolis získala v roku 2014 reťazec kín skupiny Wolff a pridala tak ďalších 9 kín do svojho portfólia a v roku 2015 získala spoločnosť Utopolis. Dokopy v súčasnosti vlastní celkovo 16 kín v Holandsku. Okrem existujúcej infraštruktúry dohoda s Wolffom obsahovala dva nové stavebné projekty, z ktorých jeden bol megaplex v Utrechte - Jaarbeurs.

Nové LED osvetlenie kinového komplexu Jaarbeurs v Utrechte

Projekt

So 14 obrazovkami a 3200 miestami je Kinepolis Jaarbeurs jedným z najväčších kinových komplexov v Holandsku. Najväčšia sála má kapacitu 600 miest a gigantickú obrazovku širokú 26 metrov a vysokú 10,9 metra. Okrem toho všetky izby ponúkajú laserovú projekčnú technológiu, ktorá ponúka krištáľovo čistú kvalitu obrazu. Výzvou bolo ponúknuť správne osvetlenie pre správny účel v každej oblasti.

Riešenie

Projekt pozostával z rôznych oblastí s vlastnými požiadavkami na osvetlenie so zvláštnym dôrazom na vchod, občerstvenie, reštauráciu a samozrejme aj samotné kino.

So zameraním na vizuálnu stránku, rýchlu inštaláciu a energetickú účinnosť bol vybraný systém Pleaid Comfort, ktorý zabezpečuje osvetlenie priestorov recepcie. V pracovných priestoroch na hornom poschodí poskytuje Recesso harmonické riešenie kancelárskeho osvetlenia s optimálnou flexibilitou.

V obchode s občerstvením sa zameriava na produkty, ktoré sú osvetlené tak, aby boli lákavé pre zákazníka a to s použitím track systému a reflektorov Marathon. V kinosálach, Pleiad Comfort s čiernym rámom, bol optimalizovaný pre rôzne nastavenia scén a naprogramovaný pomocou protokolu DALI.

Reštaurácia má úplne inú atmosféru. Rôzne závesné svietidlá z radu Terso boli upravené dekoratívnymi farbami, aby odrážali rôzne kúty pokrmu. Na jedálenských stôl vo vyvýšených priestoroch poskytuje Globia rozptýlené rozloženie svetlometov.

Na pultoch potravín boli downlighty Pleiad Comfort osadené 2700K CRI LED čipom, perfektné svetlo na zvýraznenie atraktívnych farieb jedla.