Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.276.018
42.012
ton emisií CO₂
0084024,833
MWh

Nové LED osvetlenie v obchode Jumbo

LED osvetlenie v obchode Jumbo Breda prináša atmosféru, ktorá spája dynamiku a zážitok zároveň.

Nové LED osvetlenie v obchode Jumbo

LED osvetlenie v obchode Jumbo Breda prináša atmosféru, ktorá spája dynamiku a zážitok zároveň. 

S otvorením obchodu Jumbo, ktorý prislúcha k NAC štadiónu v meste Breda, sa Jumbo rozhodol vytvoriť obchod snov. 6000 m2 predajnej plochy - pracovný personál cez 400 ľudí každý deň - cez 35 000 produktov, tento obchod sa považuje za obchod s najväčším počtom sortimentov v Holandsku. Syry na pultoch sú pripravené na objednávku, je tam obrovská čokoládovňa, chlieb sa pečie v tradičnej tehlovej peci a káva sa praží rovnako v obchode: nakupovanie tu je absolútny zážitok. V zmysle kulinárstva tiež. Pozdĺž vonkajšej steny sú umiestnené kuchyne kde približne 40 šéfkuchárov pripravuje sezónne a čerstvé holandské, talianské a azíjské jedlá na princípe urob, zober a zjedz.

Výzva

Pri zostavovaní sortimentu bolo dôležité brať do úvahy aj životné prostredie. Takže na pultoch s čerstvými výrobkami tu nájdete trvalé produkty, často domáce výrobky. Ale Jumbo Foodmarkt sa to snaží ešte vylepšiť, vysvetľuje technický manager Herman Beldman. "Vytiahli sme všetky možnosti ako nastaviť trvalo-uživateľský charakter v celom obchode. Pre oblasť osvetlenia sme tiež požadovali to najlepšie. Osvetlenie muselo byť dynamické, vedieť vytvoriť príjemnú atmosféru a mať nízku spotrebu energie. Našli sme perfektného partnera Philips, podľa nás aj najskúsenejšieho, spoľahlivého a čo sa inovácii týka na míle ďaleko vzdialeného od konkurencie. Komisia, ktorej sme návrh prezentovali nechodili okolo horúcej kaše, ich vyjadrenie: 100% LED riešenie"

Výhody

Rozhodnutie pre 100% LED riešenie v Jumbo Foodmarkt prináša niekoľko hlavných výhod, vysvetľuje Beldman. "Keď si porovnáme náš "normálny" Jumbo obchod tak tento spotrebuje o 25% menej elektriny. Náklady na údržbu a výmenu sú tiež významne nižšie, ideálne keď si predstavíte, že veľa bodových svietidiel bolo zavesených na ťažko dostupných miestach. Tým, že sme sa rozhodli pre najmodernejšiu technológiu, potrebujeme menej svietidiel ako zvyčajne a aj napriek tomu sme vytvorili neprekonateľnú atmosféru. V Jumbo Foodmarkt sa stretáva to najlepšie z celého sveta. "