Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.177.097
41.660
ton emisií CO₂
0083320,492
MWh

Obchodný dom Hagemeyer využíva LED technológiu

"Je až neuveriteľné, že s novým LED osvetlením potrebujeme využívať o toľko menej klimatizáciu a pritom na výslednej spotrebe energiách generujeme úsporu."

Obchodný dom Hagemeyer využíva LED technológiu

"Je až neuveriteľné, že s novým LED osvetlením potrebujeme využívať o toľko menej klimatizáciu a pritom na výslednej spotrebe energiách generujeme úsporu."   

Vysoké teploty v lete roku 2010 spôsobili, že klimatizácia na pobočke v Minden dosiahla koniec svojej životnosti. Bolo nevyhnutné nájsť novú náhradu a vyskúšať všetky možnosti ako zvýšiť efektivitu a dlhodobú udržateľnosť. Osvetlenie bolo veľmi rýchlo označené ako hlavný faktor pokiaľ ide o tvorbu tepla. Preto bola misia spojiť moderné svetelné technológie s možnosťou vysokých energetických úspor a nízkou tepelnou generáciou. Jeden z hlavných problémov pre Hagemeyer bolo vyzobrazenie oblečenia tak, aby ich farby vyzerali autenticky a realisticky a to hlavne s "problémovými" textíliami. Ďalšou prioritou bolo výrazné zníženie nákladov na klimatizáciu, ktorá bola využívaná na predajnej ploche o veľkosti 8 500 m2.

Základom sú tri plne prispôsobené verzie LED svietidla, ktoré generujú svetlo od 2.700 do 3.500 Kelvinov. Pasívne chladenie LED reflektorov, nové reflektory ( uhol vyžarovania v rozmedzí 15.24.40 stupňov ) a magnetická DECO obruč. Jeho špeciálna výhoda: úplne pokrýva pôvodný otvor zo starého systému osvetlenia a je ľahko zdemontovatelná pri maľovaní. Hlavné osvetlenie pozostáva z LED Downlightov, vysoko-efektívnych a stmievateľných LED svietidiel. LED žiarovky boli umiestnené pod eskalátory, ktoré vyžarujú dôveryhodnú, žiarovkovú, teplú bielu.

Výmenou starých halogénových svietidiel za LED-ky sa začala v Hagemeyer energetická revolúcia. I cez veľké počiatočné investície, toto LED riešenie sa samo-prefinancovalo extrémne rýchlo. Je to dosiahnuté vďaka vysokej energetickéj efektivite LEDiek a ich dlhej životnosti (až 50 000 hodín) a nízkej tepelnej tvorbe a nižšiemu výkonu klimatizačného systému. Hagemeyer odhaduje celkovú úsporu na cca 1 milion kWh a cez 600 000 kg CO2 ročne. Okrem toho, obchody sú teraz atraktívne a akcentné vyzobrazenie tovaru je úžasné.