Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.036
42.425
ton emisií CO₂
0084850,907
MWh

Okresná rada Sedgemoor, Veľká Británia, sa rozhodla pre LED

Spätná väzba zamestnancov Bridgwater House bola veľmi pozitívna.

Okresná rada Sedgemoor, Veľká Británia, sa rozhodla pre LED

Vstavané svietidlá CoreLine sa ukázali ako technicky a esteticky najlepšie a navyše boli aj cenovo výhodné.

Asi 750 vstavaných LED svietidiel CoreLine 600x600 nahradilo žiarivkové osvetlenie v Bridgwater House, 5-poschodovej kancelárskej budove v meste Bridgwater, v ktorej sídli okresná rada Sedgemoor.


Pôvodné žiarivkové svietidlá v Bridgwater House sa blížili ku koncu svojej životnosti a intenzita svetla klesala. Okresná rada sa preto rozhodla využiť príležitosť a nahradiť zastaralé svietidlá, zlepšiť kvalitu osvetlenia v budove a znížiť náklady na údržbu.

Rada poverila dodávateľa elektrickej energie Robson Electrics, aby preskúmal všetky dostupné možnosti. "Bolo jasné, že LED riešenie osvetlenia bude najlepšia možnosť spĺňajúca požiadavky rady, preto sme kontaktovali veľkoobchod Western Electrical, ktorý už mal bohaté skúsenosti s LED riešením," spomína Adrian Robson z spoločnosti Robson Electrics. "Chceli sme ukázať rade všetky možnosti a nechať ju rozhodnúť, čomu dá prednosť, " pokračuje. 

Rob Lucas z Western Electrical dodáva: "Zobrali sme rad produktov do Bridgwater House a nainštalovali ich do dvoch prízemných miestností, aby rada videla svietidlá v prevádzke a mohla sa zoznámiť s novými možnosťami osvetlenia. Vstavané svietidlo Philips CoreLine sa ukázalo technicky a esteticky najlepšie a navyše bolo aj cenovo výhodné. Keď rada prijala rozhodnutie, pôvodné žiarivky v budove boli vymenené svietidlami CoreLine v pomere kus za kus."

Vybrané 42 W svietidlá CoreLine mali teplotu chromatickosti 4000K a životnosť bola 30 000 hodín, čo je dvakrát viac ako predchádzajúce svietidlá. Vďaka tomu okresná rada významne ušetrila pri výmene svietidiel, a taktiež znížila emisie oxidu uhličitého. Ešte dôležitejšie je, že sa zároveň zvýšila intenzita a celková kvalita osvetlenia. 

Použitie LED osvetlenia nám umožnilo zavedenie stmievania vo vybraných častiach budovy, ako napríklad v komore rady alebo školiacej miestnosti, kde sú potrebné rôzne hladiny osvetlenia v závistlosti od pracovnej činnosti. Osvetlenie v monitorovacej miestnosti CCTV je taktiež stmievateľné, vďaka čomu si zamestnanci môžu nastaviť osvetlenie vhodné na prácu s obrazovkami.

"Spätná väzba zamestnancov Bridgwater House bola veľmi pozitívna. Pri postupnom zhoršovaní svetelných podmienok predchádzajúceho riešenia osvetlenia si zamestnanci nič nevšimli, ale pri novom riešení už vidia veľké zlepšenie, ktoré naozaj zlepšuje pracovné prostredie. Taktiež sme vďační Western Electrical a spoločnosti Philips za podporu počas celého projektu."