Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.665.529
258.802
ton emisií CO₂
0517604,174
MWh

Plavecké bazény vo Veenendaale, Holandsko

LED osvetlenie sa ukazuje ako prelom pri zabezpečovaní dokonalého športového osvetlenia v plaveckých bazénoch vo Veenendaale.

Plavecké bazény vo Veenendaale, Holandsko

LED osvetlenie sa ukazuje ako prelom pri zabezpečovaní dokonalého športového osvetlenia v plaveckých bazénoch vo Veenendaale. Plavecké bazény De Vallei vo Veenendaale predstavujú prvý projekt, v rámci ktorého boli priestory plaveckých bazénov vybavené LED osvetlením odolným voči prostrediu plaveckých bazénov.Táto ochrana spočíva v špeciálnej povrchovej vrstve chrániacej pred korozívnymi látkami prostredia, ako je napríklad vodná para, chlór alebo čistiace prostriedky.

Požiadavky zákazníka

Predchádzajúca inštalácia osvetlenia vyžadovala výmenu svetiel každé dva roky. Počas tejto operácie bolo potrebné vypustiť z bazénov vodu, čo znamenalo ich zatvorenie a prerušenie poskytovania služieb zákazníkom. Zákazník hľadal nový systém osvetlenia, ktorý by bol nielen dynamický, pokiaľ ide o vytváranie nálady a flexibilitu, ale zároveň by sa vyznačoval aj energetickou úspornosťou a dlhou životnosťou, aby sa minimalizovali prerušenia prevádzky. 

To pravé osvetlenie

„Pred niekoľkými rokmi sme sa na jednom stretnutí dostali do kontaktu so spoločnosťou Sportservice Veenendaal,“ hovorí Henk de Man, Account Manager v spoločnosti TechTron a tiež uznávaný odborník na LED osvetlenie od spoločnosti Philips. 

„Jednou z výhod nového LED osvetlenia je studená farba svetla a jeho rovnomerná distribúcia, čo znižuje oslnenie odrazom od vody,“ hovorí De Man. „Personál pri bazéne tak lepšie vidí.“