Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.155
42.426
ton emisií CO₂
0084851,755
MWh

Predajca automobilov Subaru v Texase zvolil LED osvetlenie

LED osvetlenie zvyšuje bezpečnosť a prináša viac svetla na parkoviská

Predajca automobilov Subaru v Texase zvolil LED osvetlenie

LED osvetlenie zvyšuje bezpečnosť a prináša viac svetla na parkoviská

Milpitas, CA - situované v McKinney, Texas, novopostavená predajňa Subaru je prvé dealerstvo, ktoré sa rozhodlo pre LED technológiu namiesto tradičných halogénových svietidiel. Súčasť národného programu SUBARU je hodnotiť jednotlivé Subaru predajne a práve táto prevádzka sa dostala aj vďaka tejto aplikácie do TOP12 Eco-friendly zoznamu Subaru v U.S.A a obdržala špeciálne ocenenie. 

Pre tento projekt bolo navrhnutých 44 vonkajších svietidiel. Dvadsaťdva svietidiel bolo nainštalovaných okolo pozemku so špeciálnymi optikami, ktoré zabezpečujú osvetlenie len potrebnej plochy z dôvodu prísneho miestneho zákonu o osvetlení cudzích objektov. LED technológia bola určená ako tá pravá preto, lebo náklady na energiu a údržbu sú oveľa nižšie a prinášajú nízke TCO ( náklady na prevádzku ).

Počas prvých mesiacov keď sa predajňa otvorila, bol v Texase rekordný počet dní s teplotami blížiacimi sa k 40 stupňov Celzia. Interiér vozidla bol vyhriaty na teplotu ešte vyššiu. Hovorí majiteľ Bob Tomes, " Cez tieto horúčavy nás veľa perspektívnych zákazníkov navštevovali v časoch okolo 7:30 ráno alebo 8:30 večer a preto sme museli byť otvorení veľa krát až do 23:00. Vo večerných hodinách bolo nutné ukázať vozidlá na kvalitnom svetle čo zabezpečili nové LED svietidlá. Zákazníci chceli vidieť vozidlá v plných farbách. Modrá je ako pravá modrá, nie skreslená tyrkysová. Červená je červená, nie špinavá gaštanová..., čo zákazník vidí je reálna farba vozidla.  

Bob Tomes sumarizuje, "Celkový dojem z LED svietidiel sa zlepšil hneď po platení prvých účtov za elektrinui. Po týchto skúsenostiach s efektivitou LED technológie sme plne rozhodnutí nahradiť staré, energeticky náročné, metal-halogenidové výbojky v našej predajni FORD. Vyhorené žiarovky, predradníky a zničené svietidlá vytvárajú vysoké náklady na údržbu, ktoré ale môžu byť eliminované inštaláciou nových LED svietidiel."