Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.281
42.426
ton emisií CO₂
0084852,651
MWh

PREDAJŇA LEVI’S GREEN STORE

V prospech ochrany životného prostredia

PREDAJŇA LEVI’S GREEN STORE

V prospech ochrany životného prostredia

Predajňa Levi’s Green Store v centre Paríža predstavuje kompaktný svet trhu, ktorého nedeliteľnou súčasťou sa stali kritériá udržateľnosti. Recyklácia materiálov a zníženie spotreby energie v bežnej prevádzke pritom predstavujú presne tie aspekty, ktoré sú integrované v dizajnovej koncepcii obchodov s certifikátmi LEED.

Masívne regály z oceľových profilov a jednoduchých drevených políc sa vyznačujú akoby samozrejmou patinou. Prvky stien a voľne stojace deliace priečky boli sčasti prevzaté zo starších obchodov Levi’s a v Green Store sa vlastne recyklovali. Tomuto tradičnému vzhľadu sú verné aj holé steny predajne, bez omietky alebo farebného náteru. Pri realizácii stropu sa tím dizajnérov taktiež rozhodol znížiť spotrebu materiálov a súčasne nepoužívať laky, ktoré predstavujú záťaž pre životné prostredie, či optické prekrytia. Vedenie a zavesenie v žiadnom prípade nepredstavujú rušivé faktory, ale sú skôr jeho doplnením.

Zvláštny význam bol v predajni Green Store prisúdený zníženiu spotreby energie. Systém osvetlenia obchodu bol vypracovaný s jasným dôrazom na LED zdroje. Táto technológia, ktorá sa dá flexibilne prispôsobiť meniacim sa sezónnym požiadavkám, stanovuje meradlá na základe malej spotreby energie a má výrazne dlhšiu životnosť, ako tradičné svietidlá. LED bodové svietidlá vo výkladnej skrini akcentujú vystavené modely jeansového oblečenia. Senzor denného svetla tlmí zvýrazňujúce nasvietenie podľa slnečného svitu a počasia. Na základnom osvetlení predajnej plochy sa podieľajú okrem denného svetla štyri štvorcové LED polia zavesené pod stropom. Cielené akcenty osvetlenia okrem toho zaisťujú svietidlá, ktoré sú posuvné a umiestnené na priechodnej napájacej lište pripevnenej k stropu. Svietidlá sa dajú nanovo usporiadať podľa potreby a podľa kolekcie, a to aj s možnosťou otočenia a vychýlenia.

Za účelom splnenia náročných ekologických štandardov U.S. Green Building Council sa okrem technických a estetických stránok riešenia prihliadalo na ochranu životného prostredia aj v iných aspektoch každodenného života - či už to bolo používanie recyklovaného papiera v kancelárii, odber prúdu od ekologického dodávateľa alebo recyklačný box v predajni opotrebovaných odevov.