Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.177.086
41.660
ton emisií CO₂
0083320,412
MWh

Prípadová štúdia modernizácie osvetlenia v priemyselnej hale

Hala teraz spotrebuje o 80% menej energie na osvetlenie

Prípadová štúdia modernizácie osvetlenia v priemyselnej hale

Logistické centrum spotrebuje o 80% menej energie na osvetlenie

Wolseley UK patrí medzi top svetových distribútorov vykurovacích a inštalatérskych produktov a je líder v dodávateľskej činnosti na profesionálny trh. Centrum v Melmerby je jedna zo štyroch distribučných centier v UK. A práve v nej si dali za úlohu vymeniť všetky neefektívne svietidlá za viac enviromentálne priateľske a nákladne efektívne LED riešenie.

Dohodli sa na spustení malého pilotného projektu v expedičnom sklade pre ilustráciu potenciálu v úspore nákladov a možnosti zlepšenia kvality osvetlenia. 

Pred plánovanou výmenou svietidiel sa nainštalovalo počítadlo spotrebovanej energie na samotnú časť haly pre monitorovanie na hodinovej báze, čo bude ukazovateľ pre stanovenie návratnosti investície na týždne, mesiace a roky. 

Inštalácia trvala sedem týždňov a pozostávala vo výmene všetkých fluorescentných svietidiel (interiér a exteriér) a všetkých reflektorov v hale. 

VÝZVY

Jeden z hlavných problémov, s ktorým sa tím stretol bola montáž nových high-bay svietidiel vo výške 15 metrov a aby samozrejme intenzita osvetlenia spĺňala normy pre sklad. Bolo nevyhnutné selektívne polohovať svietidlá, aby sa zabránilo oslneniu vodičov s vysokozdvižnými vozíkmi.  

BENEFITY 

Výmenou tradičných fluorescentných svietidiel sa zlepšila kvalita v celej hale. Pridaním senzorov sa znížilo využitie svietidiel z 24 hodín o 2,5 hodiny priemerne za jeden deň.
Medzi ďalšie výhody patrí určite to, že dnes toto centrum spotrebuje o 80% menej energie na osvetlení a náklady na celkovú energiu klesli o 74%.  
Toto všetko samozrejme prispieva k celkovému firemnému záväzku znižovania emisií uhlíka.