Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.659.845
258.780
ton emisií CO₂
0517559,850
MWh

SCANIA Smart Továreň - Svetlo pre jasné inovácie

Priemyselné priestory si často vyžadujú montáž svietidiel na zložitých miestach. To by mohlo skomplikovať údržbu, najmä ak sa prevádzka vykonáva nepretržite. SCANIA v švédskom Södertälje prišla so želaním moderného riešenia osvetlenia od spoločnosti Fagerhult, s ktorým môžete položiť údržbu na poličku.

SCANIA Smart Továreň - Svetlo pre jasné inovácie

Projekt

Rovnako ako Fagerhult, aj SCANIA je švédskou spoločnosťou kvalitných výrobkov. Vo svojom novom vývojovom oddelení potrebovali najnovšie riešenia osvetlenia.

V priestoroch SCANIA v Södertälje (Švédsko) testujú technológiu 5G a ďalšie pokrokové technológie. Kráľovský technologický inštitút je na mieste, aby vypracoval štúdie a testoval rôzne taktiky budúceho vývoja spoločnosti Scania. Návštevníci prichádzajú z celého sveta a preto musia byť ich priestory reprezentatívne a príťažlivo osvetlené.

Našou výzvou bolo, aby sme boli schopný osvetliť pracoviská z vysokej výšky zo stropu bez vrhania nežiadúcich tieňov na zem alebo oslňovania personálu. Museli sme tiež zvážiť prítomnosť citlivých elektronických zariadení, ako sú roboty a umelá inteligencia bez toho, aby sme rušili ich senzory alebo nastavenia pomocou osvetlenia.

Riešenie

Vysoká výška stropov vyžaduje veľké svetelné toky svietidiel. Naše priemyselné svietidlá sú dostupné v mnohých rôznych prevedeniach, čo sa týka svetelného výkonu a distribúcie svetla, takže je vždy možné nájsť dokonalé riešenie tak pre úzku skladovú uličku, ako aj otvorenú plochu v logistickom centre.

Použité bolo svietidlo so širokou krivkou svietivosti, dobrým faktorom oslnenia (UGR) a teplotou farby 4 000 K, aby bol vytvorený dojem aktívneho pracoviska s dobrou funkčnosťou. Vertikálne bola použitá teplota farby 6 000 K na stenách s ohľadom na ľudský biologický systém a cirkadiánny rytmus. Celkovo by malo osvetlenie pôsobiť futuristicky, ale malo by tiež odrážať identitu Scanie.

Riešenia osvetlenia od spoločnosti Fagerhult poskytujú nielen svetlo potrebné na prevádzku, ale tiež pomáhajú vytvárať udržateľné riešenie s ohľadom na spotrebu energie. Svetlo je ovládané zariadením Helvar Router 510 a ovládacím panelom Digidim 135. Hlavné osvetlenie je tvorené najnovšou radou DWIDE, ktorá má široký rozptyl svetla a vzhľad, ktorý dobre zapadá do budúcnosti Scanie a rovnako do ich strechy. Na vertikálne osvetlenie je použité svietidlo RELAY RAIL s teplotou farby 6 000 Kelvinov.

Okrem produktov Fagerhult boli použité aj svietidlá Megalo od Ateljé Lyktan a Linear LED Walk over od Simes.