Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.653.247
258.754
ton emisií CO₂
0517508,402
MWh

Signify osvetlil futbalový štadión Orange Velodromes, Zumtobel zmodernizoval Signal Iduna Park

Osvetlenie na báze LED pokračuje v Zumtobel a Signify v nemeckom Dortmunde a vo francúzskom Marseille.

Signify osvetlil futbalový štadión Orange Velodromes, Zumtobel zmodernizoval Signal Iduna Park

Spoločnosť Zumtobel oznámila modernizáciu osvetlenia LED na futbalovom štadióne Signal Iduna Park, v ktorom sa nachádza tím Borussia Dortmund (BVB), ktorý hrá na najvyššej úrovni nemeckej Bundesligy. Signify dodatočne zrealizoval štadión Orange Velodrome vo francúzskom Marseille kde futbalový klub Olympique de Marseille (OM) hrá na najvyššej úrovni vo francúzskej lige 1.
 
Ak pretočíte čas asi o päť rokov, profesionálne športové arény boli jedným z posledných aplikácii, ktoré čakali na modernizáciu LED. Konkrétne, svietidlá LED mohli byť dodávané v tom čase, hoci účinnosť a smerovateľnosť svietivých diód LED boli atraktívne pre aplikácie na štadiónoch. 
 
Stále však existuje krátky zoznam výrobcov osvetlenia s výrobkami, ktoré dokážu splniť požiadavky profesionálnych líg na ihrisku. Osvetlenie musí vyhovovať potrebám pre televízne vysielanie s vysokým rozlíšením (HD). Projekt BVB v Dortmunde je skutočne jedným z prvých LED projektov Zumtobelu. Spoločnosť má hlavné osvetlenie štadióna v Londýne na štadióne Tottenham Hotspur, ale nedodávala osvetlenie poľa ani ihrísk.
 
Vďaka SSL sa toto pole rozširuje. Zumtobel's Thorn dodal svetelný systém pre arénu s 81 000 sedadlami. Okrem hier Bundesligy bude tento štadión slúžiť aj v roku 2024 ako jeden z turnajov Európskej únie. Nainštalované ihrisko musí spĺňať požiadavky týchto organizácií a televíznych vysielateľov.
 
Stefan Thiel, manažér rozvoja obchodu skupiny Zumtobel, povedal: „Nainštalujeme riešenie osvetlenia na kľúč, ktoré spĺňa najvyššie medzinárodné štandardy.“ „Nový LED svetlomet s modernou technológiou osvetlenia ponúka najlepšiu kvalitu osvetlenia. Ich vynikajúca reprodukcia farieb, ako aj ich prevádzka bez blikania sú potrebné najmä na vysielanie HDTV so super spomaleným pohybom. ““
 
Inštalácia sa spolieha na 252 svietiediel LED Thorn ALTIS, ktoré sú všetky pripojené k riadiacemu systému DMX. “S novým vysoko moderným svetlometom sme udržateľne investovali do základného technického vybavenia štadióna. Na implementáciu sme si vybrali nášho dlhoročného partnera, skupinu Zumtobel, “povedal Christian Hockenjos, organizačný riaditeľ BVB. „S 2100 lx v smere kamier teraz jednoznačne prekročíme minimálne požiadavky DFL [Nemecká futbalová liga] a už spĺňame požiadavky UEFA pre EURO 2024.“
 
Projekt štadióna v Marseille je posledným z mnohých projektov osvetlenia ihrísk pre spoločnosť Signify. Orange Velodrome je teraz najväčším štadiónom vo Francúzsku, ktorý je osvetlený 100% LED diódami. Okrem osvetlenia ihrísk inštalácia zahŕňa aj SSL na terasách a dynamické osvetlenie okolo interiéru štadióna. LED osvetlenie je riadené platformou Signify Interact Sports. Interact je značkové zariadenie spoločnosti Signify, ktoré integruje možnosti internetu vecí (IoT). Projekt sa spolieha hlavne na svietidlá Philips ArenaVision LED.
 
Thierry Aldebert, zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Olympique de Marseille, uviedol: „LED diódy Philips ArenaVision sú exkluzívnym animačným nástrojom pre fanúšikov Orange Velodrome, divákov a občanov Marseille. „V spojení s novým zvukovým systémom poskytuje nezabudnuteľný zážitok zo zápasu. To prináša ponorenie, rezonanciu, vzrušenie a hrdosť. Marseille a OM majú povesť hodnú tých najlepších.