Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.275
42.426
ton emisií CO₂
0084852,610
MWh

Signify pridáva filamentové žiarovky do sortimentu Hue LED zdrojov

Spoločnosť pokračuje v rozširovaní svojho sortimentu Hue produktov ovládateľných pomocou Bluetooth, ktorý pridala minulý rok v júni, aby eliminovala náklady a problémy spojené s inštaláciou prepojenia.

Signify pridáva filamentové žiarovky do sortimentu Hue LED zdrojov

Spoločnosť Signify, ako priekopník domácej inteligentnej žiarovky zavedením svojej Hue žiarovky už v roku 2012, teraz pridal do sortimentu retro štýl a predstavil filamentové LED žiarovky v troch rôznych veľkostiach.

Philips Hue Filament žiarovky robia všetko, čo robia „konvenčné“ Philips Hue LED žiarovky od spoločnosti Signify, ale poskytujú retro vzhľad filamentového vlákna.

Používatelia môžu na diaľku meniť jas, farbu a korelovanú teplotu farieb (CCT) na 7W LED žiarovkách, ktoré sa dodávajú v troch rôznych veľkostiach s použitím socketov E26 v USA a E27 v Európe. Voliteľné svetelné toky dosahujú najvyššiu hodnotu 530 a 550 lm v Severnej Amerike a Európe a CCT až na úroveň 2100 K.

„Zaviazali sme sa spraviť pripojené osvetlenie prístupnejšie a chceme ľuďom poskytnúť väčší výber, pokiaľ ide o pripojenie, ovládanie, prostredie a estetiku našich svetiel,“ uviedol Jasper Vervoort, obchodný líder pre domáce systémy a svietidlá spoločnosti Signify.

V bežnej veľkosti E27/A60 (porovnateľnej, ale mierne odlišnej s verziou pre USA E26/A19) je cena novej filamentovej žiarovky s nastaviteľnou teplotou bielej farby nastavená v Európe na 19,95 EUR, rovnako ako je katalógová cena konvenčnej nastaviteľnej žiarovky LED Hue danej veľkosti a tvaru. Ceny filamentových verzii žiaroviek G93 a ST64 sú nastavené na 29,95 EUR a 24,95 EUR, o ktorých hovorca hovoril, že sú o niečo vyššie ako ceny bežných porovnateľných žiaroviek Hue.

Spoločnosť Signify - predtým známa ako Philips Lighting a stále používajúca značku Philips - minulý týždeň predstavila nové LED žiarovky na výstave spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov IFA v Berlíne, kde do rady Hue pridala aj ďalšie produkty. Zahŕňali prenosné tlačidlo 19,95 EUR, ktoré môžu používatelia umiestniť kdekoľvek na ovládanie žiaroviek Hue, a smart zástrčku 29,95 EUR, ktorá používateľom umožňuje bezdrôtovo ovládať akúkoľvek bežnú žiarovku. Napríklad pomocou aplikácie Hue a inteligentnej zástrčky by mohol užívateľ bezdrôtovo zapnúť a vypnúť starú žiarovku alebo žiarivku.

Na minuloročnej výstave IFA spoločnosť rozšírila svoju zostavu o svietidlá Hue, ktoré sú určené na prilákanie používateľov orientovaných na zábavnú domácnosť.

V roku 2019 tiež spoločnosť Signify pridala do svojho portfólia bluetooth ovládanie pre svietidlo Hue Go hemisférického tvaru napájané z batérie, ktoré sa dá ovládať aj pomocou tlačidla na svietidle.

Spoločnosť Signify dlho používala Zigbee ako bezdrôtovú technológiu na ovládanie produktov Hue prostredníctvom aplikácií. Stále to platí, ale minulý rok v júni predstavila Bluetooth ovládanie pre ďalšie produkty Hue a teraz aj pre ponuku Hue Go.

Bluetooth eliminuje potrebu nových používateľov na nákup a inštaláciu bridge-u, čo je predpoklad, ktorý odrádza potenciálnych kupcov, pretože zvyšuje náklady a problémy. Bridge v súčasnosti stojí na webovej stránke Home Depot približne 60 dolárov v USA alebo približne 70 dolárov vo forme „štartovacej súpravy“, ktorá obsahuje dve žiarovky.

Hovorca spoločnosti Signify opísal pridanie technológie Bluetooth minulý rok v júni ako „krok k pokusu o to, aby sa inteligentné osvetlenie stalo menej prekážkou a viac bežným spôsobom osvetlenia“.

Medzitým nová Hue Go ponúka oveľa dlhšiu výdrž batérie ako predchádzajúce modely, až okolo 76 hodín v porovnaní s niekoľkými hodinami, uviedol hovorca.