Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.609.620
258.584
ton emisií CO₂
0517168,193
MWh

Signify pridáva hlasové ovládanie, ktoré vám pomôže zobudiť sa a ísť spať

Na výstave CES v Las Vegas spoločnosť Signify predviedla svetlá Hue ovládané pomocou Google asistenta, ktorý nastaví aby sa svietidlá v noci pomaly stmievali a ráno rozjasňovali.

Signify pridáva hlasové ovládanie, ktoré vám pomôže zobudiť sa a ísť spať

Aký rozdiel spraví jeden rok: Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v roku 2018 sa spoločnosť Signify - predtým známa ako Philips Lighting - zaujímala o to, aby sa ľudia bavili svetlami. Na tohtoročnej výstave rozbiehajúcej sa každoročne v Las Vegas sa spoločnosť zamerala na to, aby sa ľudia prebúdzali a zaspávali pomocou technológie prepojenej s internetom vecí (IoT).

V súvislosti s rozrastajúcou sa témou technológie spánku v rámci celého výstavného priestoru a v duchu osvetlenia riadeného technológiou IoT sa spoločnosť Signify spojila so spoločnosťou Google a pridala hlasové ovládanie, ktoré znižuje jas Philips Hue LED svetiel spoločnosti Signify, aby pomohli so zaspávaním.

Používatelia použitím hlasovej funkcie Google Asistent povedia: „Hej, Google, sleep the lights at 10 PM“, čo dáva pokyn, aby svetlá prešli na teplý biely tón a postupne sa stlmili, až kým sa nevypnú po 30 minútach.

Podobne aj „Hey Google, turn on gentle wake up“ synchronizuje inteligentné LED osvetlenie, ktoré sa postupne rozjasní po dobu 30 minút v určenom čase ráno.

„Zatiaľ čo veľa ľudí potrebuje budík, aby sa ráno zobudilo, pomocou svetla, ktoré simuluje východ slnka postupným zvyšovaním úrovne osvetlenia pred zvonením budíka, môžete zlepšiť pohodu, náladu a kognitívny výkon dlhšie počas dňa,“ tvrdí Signify.

Signify povedal, že hlasové ovládanie budíka bude k dispozícii v anglicky hovoriacich krajinách od marca. Spočiatku to bude fungovať iba prostredníctvom Asistenta Google. Ostatné hlasové ovládače Hue pracujú na technológiách Amazon a Apple.

Nová funkcia je príkladom toho, ako schopnosť nastavovať jas, farbu a teplotu farieb produktov polovodičového osvetlenia (SSL) zohráva stále väčšiu úlohu v oblasti zdravia a pohody.

Oznámenie Signify-Google bolo jednou z mnohých noviniek z oblasti technológií spánku, ktoré boli predstavené na CES, nielen v oblasti osvetlenia. Napríklad bývalý majiteľ spoločnosti Signify, spoločnosť Royal Philips, ukázala čelenku, ktorá vysiela zvukové vlny pre lepší spánok.

Hlasom aktivované ovládanie spánku spoločnosti Signify od spoločnosti Google by mohlo osloviť okrajovú skupinu používateľov. Na minuloročnom veľtrhu CES spoločnosť Signify tiež ukázala technológiu, ktorá rozširovala schopnosť inteligentných svetiel Hue na zmenu farby, jasu a teploty farieb v závislosti od akcie videohier, filmov a televíznych programov, ktoré sa zobrazujú na obrazovkách pripojených k počítaču, a k hudbe.

Oznámenia z roku 2018 zahŕňali partnerstvo s počítačovou spoločnosťou Razer s cieľom umožniť interaktívne zábavne osvetlenie.

Spoločnosť Signify sa tento rok neobmedzila len na oznámenia týkajúce sa spánku. Uviedla tiež nový vonkajší senzor napájaný z batérie, ktorý zapne vonkajšie aj vnútorné svetidlá Hue spôsobom predprogramovaným pomocou aplikácie Hue. Senzor je k dispozícii v Severnej Amerike a Európe od februára, s odporúčanou maloobchodnou cenou 49,95 USD a podobne 49,95 EUR.

Spoločnosť tiež pridala množstvo outdoorových verzii Hue svietidiel v prevedení na podstavec, na stožiar, na stenu a floodlight.