Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.391.953
42.425
ton emisií CO₂
0084850,319
MWh

Skutočné športové predstavenie: osvetlenie vynovenej haly PalaTrento

Miestne úrady v Trente zahájili začiatok novej basketbalovej a volejbalovej sezóny oficiálnym otvorením zrekonštruovanej mestskej haly PalaTrento, ktorá je skutočným domovom športu v severotalianskom meste.

Skutočné športové predstavenie: osvetlenie vynovenej haly PalaTrento

Rada významných zmien sa nedávno uskutočnila na mieste, ktoré pojme 4360 divákov a čoskoro sa rozšíri a ponúkne sedadlá pre 5000 športových fanúšikov. Tento rozsiahly projekt rekonštrukcie zahŕňal obnovu podlahy, obnovu sedadiel a úplne nový systém osvetlenia.

S jasnou túžbou odzrkadľovať vysokokvalitnú povahu športových výkonov a zaručiť návštevníkom nezabudnuteľný zážitok, sú plány na obnovu osvetlenia zamerané na návrh moderného systému, ktorý by minimalizoval spotrebu energie a maximalizoval kvalitu osvetlenia. Spoločnosť Thorn sa zaviazala dať hale PalaTrento osvetlenie, ktoré si zaslúži, pričom kombinuje dodržiavanie noriem a vynikajúcu účinnosť s prvotriednou kvalitou osvetlenia pre súťažné zápasy a pravidelné tréningy.

Riešenie

Po dôkladnom procese výberu svietidiel sa nakoniec zvolil Thorn Altis Sport, vysokovýkonný LED svetlomet pre športové osvetlenie. Altis Sport poskytuje výnimočné osvetlenie bez blikania, ktoré je vhodné pre vysielanie vo vysokom rozlíšení a ponúka flexibilný optický systém, ktorý vytvára optimalizované rozloženie osvetlenia a ponúka hráčovi dokonalé prostredie, v ktorom dokáže preukázať svoju športovú excelentnosť. Celkovo 92 symetrických a asymetrických svetlometov dokáže dosiahnuť intenzitu osvetlenia až do 3400 luxov, zatiaľ čo systém DMX umožňuje plné individuálne ovládanie stmievania a smerového polohovania. Výsledkom je, že návštevníci PalaTrento môžu teraz zažiť typ veľkolepých prezentácií tímov, ktoré sú bežné pred zápasmi národnej basketbalovej asociácie (NBA) v Amerike.

Nový systém osvetlenia pohodlne prekonáva veľký počet výbojok, ktoré tvorili základ starej inštalácie. Rôzne rozmery svietidiel a rôzne intenzity osvetlenia znamenali, že aréna predtým nebola schopná zaručiť dosiahnutie regulačných noriem požadovaných pre medzinárodné súťaže na vysokej úrovni.

Úžasný nový osvetľovací systém je výsledkom vynikajúcej spolupráce medzi Thornom a členmi tímu, ako je Teknoengineering, ktorý je dlhodobým partnerom skupiny Zumtobel.