Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

67.601.182
258.551
ton emisií CO₂
0517102,394
MWh

Spoločnosť Samsung electronics predstavila svoju prvú rodinu human-centric LEDiek zameraných na človeka, ktoré zlepšujú životný štýl v interiéri

Rodina LM302N, navrhnutá so starostlivo vytvorenými svetelnými spektrami, pomáha ľudskému organizmu upravovať hladiny melatonínu v interiéri, vďaka čomu sa ľudia cítia energickejší alebo uvoľnenejší v závislosti od ich každodenného života.

Spoločnosť Samsung electronics predstavila svoju prvú rodinu human-centric LEDiek zameraných na človeka, ktoré zlepšujú životný štýl v interiéri

„Výhody použitia Samsung LM302N presahujú základnú funkciu osvetlenia, vizuálne rozpoznávanie, zlepšením nevizuálnych biologických účinkov osvetlenia na ľudí,“ uviedla Un Soo Kim, senior viceprezidentka LED Business tímu v spoločnosti Samsung Electronics. „Naše riešenia LED sa vyznačujú úplne novým prístupom zameraným na človeka, ktorý využíva umelé osvetlenie na zvýšenie produktivity a relaxácie, čo prinesie úžitok modernému interiérovému štýlu.“

Melatonín, hormón, ktorý reguluje cyklus spánku a bdenia, reaguje na svetlo vlnových dĺžok okolo azurovej vlnovej dĺžky. Jasnejšie azúrovo koncentrované osvetlenie potláča produkciu melatonínu v tele, zvyšuje koncentráciu a spôsobuje väčší pocit bdelosti. Podobne nižšia intenzita azúrového svetla minimalizuje narušenie prirodzeného začiatku produkcie melatonínu v tele, čo pomáha zvyšovať kvalitu spánku.

LM302N od spoločnosti Samsung využíva presne navrhnuté svetelné spektrá s optimalizovaným množstvom azúrovej zložky pre splnenie nárokov na osvetlenie v požadovanom rozsahu v akomkoľvek časovom okamihu: LM302N DAY zlepšuje bdelosť a LM302N NITE zvyšuje relaxáciu. Tieto produkty, štandardizované na 3,0 x 3,0 mm, sa zmestia do širokej škály svietidiel a sú chránené proti vlhkosti a teplu.

LM302N DAY môže potlačiť hladinu melatonínu v tele o viac ako 18 percent pod úroveň konvenčného LED osvetlenia. Balík DAY, ktorý je k dispozícii v rôznych farebných teplotách od 3 000 K do 6 500 K, sa môže používať v rôznych interiérových aplikáciách ako sú školy, kancelárie, knižnice a priemyselné areály, aby sa zvýšil pocit bdelosti a úrovne energie jednotlivca.

Model LM302N NITE poskytuje správnu úroveň jasu bez toho, aby bránil uvoľňovaniu melatonínu, a pomáha ľuďom udržiavať hladinu hormónov, akoby sa nachádzali v pokojnej prirodzenej atmosfére v noci. Telo uvoľňuje o päť percent viac melatonínu pri osvetlení pomocou LM302N NITE balíčkov ako u bežných LED balíčkov, čo zvyšuje relaxáciu. Na porovnanie, strávenie veľa času pri konvenčnom nočnom osvetlení môže spôsobiť nadmernú bdelosť, ktorá sťažuje zaspávanie. Model LM302N NITE sa navyše ponúka vo farebných teplotách od 1800 K do 4 000 K, čo poskytuje dizajnovú flexibilitu, aby priniesol výhody relaxačného svetla do rôznych svetelných priestorov.

Balíky DAY a NITE môžu byť tiež kombinované do jedného svietidla, ktoré ľuďom pomáha udržiavať svoj prirodzený cirkadiánny rytmus 24 hodín denne. Táto možnosť duálneho osvetlenia je optimálna pre tých, ktorí trávia väčšinu času doma a bojujú s pomýlenými vnútornými hodinami.

Novo uvedená rodina LM302N je teraz v sériovej výrobe.