Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.276.062
42.013
ton emisií CO₂
0084025,148
MWh

Spoločnosť Shell v Nemecku zdvojnásobuje ultrarapidné nabíjacie stanice

Okrem už naplánovaných 50 HPC stojanov s výkonom 150 kW, ktoré spoločnosť Shell stavia s dodávateľom energie EnBW, ropná spoločnosť teraz sľubuje ďalších 50 HPC stojanov v druhej vlne, pravdepodobne predovšetkým inštalovaných v severnom Nemecku.

Spoločnosť Shell v Nemecku zdvojnásobuje ultrarapidné nabíjacie stanice

To sa uvádza vo vyhlásení spoločnosti Adler Smart Solutions: Spoločnosť so sídlom v Hamburgu tvrdí, že spoločnosť Shell bola poverená návrhom a implementáciou 40 ultrarýchlych nabíjacích stojanov na celkom 20 čerpacích staniciach Shell v severnom Nemecku, z ktorých každá má výkon až do 175 kW. Vybralo sa desať vhodných miest v Hamburgu, Šlezvicku-Holštajnsku a Berlíne. Inštalácia 40 HPC stojanov v severnom Nemecku je naplánovaná na jar 2020.

Krátke vyhlásenie spoločnosti Shell nespomína severné Nemecko. Vo všeobecnosti sa v ňom uvádza, že v druhej vlne sa na našich čerpacích staniciach vytvorí „100 ďalších rýchlych nabíjacích miest“. „Bude to znamenať nabíjanie výlučne zelenou elektrinou,“ hovorí Jan Toschka, vedúci oddelenia čerpacích staníc v regióne DACH. Ako v prvej vlne oznámenej v máji 2019, 100 rýchlych nabíjacích bodov predstavuje 50 stojanov, z ktorých každý má dva nabíjacie body. Keď sa v severnom Nemecku postaví 40 nabíjacích staníc HPC, ktoré oznámila spoločnosť Adler, zostane v druhej vlne pre zvyšok Nemecka desať stojanov.

Holandsko-britská ropná spoločnosť je v súčasnosti v procese vytvárania celého ekosystému v sektore eMobility. Spoločnosť Shell napríklad prevzala nemeckého výrobcu batérií Sonnen vo februári 2019, špecialistu na nabíjaciu infraštruktúru NewMotion v októbri 2018 a začiatkom roka americkú spoločnosť Greenlots, ktorá sa tiež zameriava na túto oblasť.

V polovici decembra spoločnosť Shell nainštalovala prvý HPC stojan v Nemecku na čerpacej stanici v Reutlingene. Nabíjacie stojany sú Hyperchargers od Alpitronic. Partner spoločnosti Shell EnBW v súčasnosti čoraz viac používa stojany v čistej verzii CCS pozdĺž diaľnic a spoločnosť Shell ich chce preniesť (aj s pripojením CHAdeMO) do miest.