Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.059.758
41.243
ton emisií CO₂
0082485,010
MWh

TESCO UK sa rozhodol pre prvý All-LED obchod v meste Loughborough

Obchodný reťazec TESCO otvoril začiatkom septembra prvý obchod s komplet LED osvetlením.

TESCO UK sa rozhodol pre prvý All-LED obchod v meste Loughborough

Obchodný reťazec TESCO otvoril začiatkom septembra prvý obchod s komplet LED osvetlením.

Logo, všetky vnútorné svietidlá, rovnako ako aj v chladničkách a mrazničkách sú použité LED svietidlá. V skutočnosti majú LED diódy ešte väčšiu účinnosť v chlade ako štandardné osvetlenie. Pekáreň je jediné miesto kde sa LEDky nepoužili, okolitá teplota je príliš vysoká.

Týmto krokom sa očakáva minimálne 30% úspora v porovnaní so súčasnými konvenčnými svietidlami. Rovnako to aj napomáha splniť cieľ holdingu TESCO byť do roku 2050 v produkcii CO2 na nulovej hodnote.

"S použitím LED svietidiel môžeme výrazne znížiť spotrebu energie a to najmä v obchodoch Express kde je svetelná výška nižšia a rozmery obchodu menšie," hovorí environmental programme manager Emmily Sjolander. "Ak výmena prinesie úspory aké sme odhadovali, je pravdepodobné, že by sme tento systém osvetlenia priniesli aj do ostatných obchodoch".

V posledných rokoch sa obchodné reťazce snažia a spúšťajú podobné projekty s obchodmi s nulovou produkciou CO2, naposledy bol otvorený v Cefn Mawr, Wales. Najúčinnejšie a najefektívnejšie technológie sa následne aplikujú do ostatných 2700 obchodoch vo Veľkej Británii.

Konkurencia v tomto smere určite nespí a rovnako prinášajú progres. Jedna zo značiek je Mark & Spencer, ktorá oznámila dosiahnutie uhlíkovo neutrálneho statusu vďaka plánu, ktorý rozbehol toto leto.