Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.391.949
42.425
ton emisií CO₂
0084850,288
MWh

USA: Tesla uvádza na trh nabíjačku pre domácnosť novej generácie

Spoločnosť Tesla uviedla na trh novú domácu nabíjačku. Nástenné nabíjačky tretej generácie sú vybavené novým pripojením Wi-Fi pre bezdrôtové aktualizácie, kratším nabíjacím káblom a čelným panelom z tvrdeného bieleho skla.

USA: Tesla uvádza na trh nabíjačku pre domácnosť novej generácie

Spoločnosť Tesla pridala novú nástennú nabíjačku 3. generácie do internetového obchodu spoločnosti, hoci zatiaľ iba v USA. Je k dispozícii pre vozidlá Model S, Model X a Model 3. Očakávajte, že nová nabíjačka vytvorí pohodlnejší spôsob nabíjania doma vďaka monitorovaniu a notifikáciám mobilnou aplikáciou.

Tesla hovorí, že nová nabíjačka pre domácnosť poskytuje: „Plné nabitie za noc pre každého majiteľa. Vďaka možnosti prispôsobenia výkonu umožňuje ľahká konštrukcia univerzálne použitie v interiéri aj exteriéri vrátane rady elektrických systémov a možností montáže. Sledujte priebeh nabíjania v aplikácii Tesla a po dokončení dostanete upozornenie. Wi-Fi pripojenie umožňuje bezdrôtové aktualizácie firmvéru a v prípade potreby diaľkový servis.“

Keď však hovoríme o monitorovaní nabíjania a aktualizáciách softvéru, tieto funkcie už boli dostupné prostredníctvom softvéru a pripojenia vozidla.

Minulé verzie nabíjačky mali dlhší a ťažší kábel asi 8 metrov, zatiaľ čo najnovšia verzia obsahuje ľahký nabíjací kábel dlhý 6 metrov. Nová nabíjačka tiež využije časté aktualizácie spoločnosti prostredníctvom novej funkcie pripojenia Wi-Fi.

Okrem nového Wi-Fi pripojenia a dizajnu sa zdá, že má veľmi podobné vlastnosti ako predchádzajúca generácia. Je kompatibilný s akýmkoľvek obytným elektrickým systémom a má prispôsobiteľné úrovne výkonu pre maximálny výkon 11,5 kW. Nástenná nabíjačka nabije až 70 kilometrov dojazdu za hodinu v závislosti od elektrickej konfigurácie.

Pokiaľ ide o dizajn, nový čelný panel z bieleho skla dodáva stenovej nabíjačke čistý a kompaktný vzhľad, ktorý sa podobá batériovým systémom Powerwall od spoločnosti Tesla.

Wall Connector je nabíjacia stanica úrovne 2 spoločnosti Tesla, ktorá sa používa v „cieľovej nabíjacej sieti“ a predáva sa zákazníkom ako domáca nabíjacia stanica.

Nová nástenná nabíjačka je k dispozícii v obchode Tesla za 500 dolárov.