Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.176.831
41.659
ton emisií CO₂
0083318,593
MWh

Verejné LED osvetlenie promenády na brehu rieky Svartån v obci Örebro - Tmavé miesto zmenené na populárnu rekreačnú oblasť

Keď obec Örebro prerobila úsek promenády pozdĺž rieky Svartån, osvetlenie sa stalo dôležitým nástrojom pri vytváraní atraktívneho a bezpečného prostredia. Dnes je promenáda pri nábreží populárnou a rušnou oblasťou, ktorá priťahuje bežcov ale aj tých, ktorí sa chcú poprechádzať v príjemnom prostredí.

Verejné LED osvetlenie promenády na brehu rieky Svartån v obci Örebro - Tmavé miesto zmenené na populárnu rekreačnú oblasť

Projekt

Tento úsek promenády sa rozprestiera od centra pozdĺž rieky Svartån, ale v minulosti sa moc nevyužíval. Hlavným dôvodom bolo, že oblasť bola trochu zanedbávaná a chýbalo jej osvetlenie. Jednoducho to nebolo veľmi príjemné miesto. Keď Örebro začal prestavbu, ktorá sa uskutočnila v niekoľkých etapách, veľký význam bol kladený na osvetlenie.

Riešenie

Zákazník hľadal energeticky úsporné a štýlové osvetlenie a svietidlá, ktoré by mohli zlepšiť bezpečnosť v tejto lokalite a pomôcť priniesť viac návštevníkov do tejto oblasti.

Architekt bol tiež oboznámený, že zákazník nechce mať svietidlo so štandardným obdĺžnikovým dizajnom, ale skôr s estetickou kvalitou. Vialume bol vybraný, pretože sa predpokladalo, že svietidlo spĺňa tieto estetické požiadavky. Má výrazný charakter a dizajn ponúka pocit nadčasovosti. Taktiež sa svietidlá pripevnili na kužeľové stĺpiky namiesto zvyčajných zúžených stĺpov. Svietidlo aj stĺp sú natreté rovnakou farbou. Splývajú do ucelenej jednotky, ktorá vytvára peknú harmóniu.

Dobrý svetelný komfort

Bolo možné zvoliť rozumne vzdialenosti medzi stožiarmi a tiež dosiahnuť dobrý svetelný komfort. Keď sú LED svietidlá namontované tak nízko, je dôležité zvážiť riziko oslnenia.

V prvej etape bolo inštalovaných celkovo takmer 60 svietidiel. Všetky svietidlá sú vybavené štyrmi optikami a nočnou redukciou 1. Osvetlenie je stlmené v noci počas šestich hodín.

Zvýšená návštevnosť

Navyše, na tomto úseku promenády, mesto Örebro tiež postavilo outdoorovú telocvičňu, aby ešte viac zvýšilo aktivitu a záujem o túto oblasť. Projekt bol veľmi úspešný a lokalita sa v súčasnosti využíva úplne iným spôsobom. Bežci, rodičia s detskými kočíkmi alebo tí, ktorí sa vydajú na prechádzku si teraz môžu vychutnať návštevu oblasti počas dňa i vo večerných hodinách. Projekt bol rozšírený o ďalšie dve etapy a v tejto oblasti bolo zriadených niekoľko reštaurácií a kaviarní.