Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.392.409
42.427
ton emisií CO₂
0084853,560
MWh

Volkswagen poskytuje podrobnosti o službe We Charge

Ako spoločnosť Volkswagen pripravuje elektrické vozidlo ID.3, ktoré sa má dostať na cesty vo veľkých počtoch, spoločnosť tiež myslí na zodpovedajúce možnosti nabíjania. Služba We Charge sa spúšťa tento rok v auguste a ponúka klientom tri tarify vrátane exkluzívnych podmienok s Ionity, ako VW Group oznamuje.

Volkswagen poskytuje podrobnosti o službe We Charge

S We Charge budú zákazníci môcť nabíjať svoje elektrické vozidlá na viac ako 150 000 verejných nabíjacích miestach v celej Európe, tvrdí Volkswagen. Toto oznámenie nasleduje po začatí predaja elektromobilu ID.3, ktorý si zákazníci môžu objednať od dnešného dňa.

Viac podrobností je k dispozícii pre službu We Charge. Podobne ako pri všetkých týchto nabíjacích službách môžu aj vodiči vozidiel značky VW používať jednu kartu na prístup ku všetkým funkciám. Spoločnosť VW to nazýva „nabíjací ekosystém“. Zahŕňa prístup k uvedeným verejným nabíjacím staniciam a zvýhodnené tarify u Ionity; Volkswagen má samozrejme podiel v sieti nabíjania s vysokým výkonom.

Tieto tri tarify zodpovedajú rôznym prípadom použitia, tvrdí výrobca. Základný tarif We Charge Free nemá mesačný poplatok a je najlepší pre tých, ktorí často nepoužívajú verejné nabíjacie stanice.
We Charge Go ponúka nižšie ceny za nabíjanie a je podľa spoločnosti VW tou pravou voľbou pre bežných používateľov verejných nabíjacích staníc.
We Charge Plus je tarifa pre všetkých náročných vodičov. Napríklad u Ionity platia iba 30 centov za kilowatthodinu namiesto zvyčajných 79 ct/kWH.

Základná tarifa vyžaduje zaplatenie prístupového poplatku 0,30 € za reláciu na ktorejkoľvek verejnej nabíjacej stanici plus „individuálne spoplatnenie“. Preto nie je možné povedať, aké drahé bude nabíjanie bez informácií o tejto cene. Na nabíjačkách Ionity platia ľudia v tejto skupine plnú cenu.

Presnú cenu zistíte neskôr pomocou aplikácie We Connect ID. Tá tiež umožňuje používateľom lokalizovať všetky dostupné nabíjacie miesta a podľa toho plánovať trasy. V budúcnosti bude táto aplikácia podľa informácií pre tlač obsahovať aj možnosť zobrazovať body nabíjania, ktoré fungujú na zelenú energiu. Okrem toho, We Charge poskytuje majiteľom wallboxu spoločnosti Volkswagen pre domáce nabíjanie prístup k online službám ako sú štatistika nabíjania, správa prístupu alebo diaľkové ovládanie.

Celkovo We Charge bude mať najväčší zmysel pre tých, ktorí chcú pravidelne používať nabíjanie u Ionity. Spoločnosti Daimler, BMW a Ford sú tiež zapojené do spoločného projektu - vstup spoločnosti Hyundai oznámený minulú jeseň ešte nebol formálne dokončený. Ako sa očakávalo, spoločnosť Volkswagen sa nevyjadrovala k správam, že skupina Volkswagen Group plánuje proprietárnu sieť s rýchlym nabíjaním ako súčasť projektu Audi Artemis v oznámení týkajúceho sa We Charge.